Girls’ Generation’dan Tiffany’nin Amerikan Ajansı ile Sözleşme İmzalamasının Nedenleri

1135

Tiffany Young, 2017 yılının sonunda SM entertainment’ten ayrıldıktan sonra herhangi bir Asya ajansıyla sözleşme imzalamama yönünde karar verdi.

SM Entertainment’ın kız grubu Girls’ Generation ile ünlenen 29 yaşındaki şarkıcı ve aktris, bunun yerine Beverly Hills merkezli “Paradigm Talent Agency” ile anlaştı.

Koreaboo’ya göre, San Francisco doğumlu sanatçı Asya’nın dört bir yanındaki çeşitli kurumlardan teklif almasına rağmen bu teklifleri geri çevirdi.

Paper Magazine ile yaptığı röportajda görünüşe göre bir Asya ajansı ile sözleşme imzalamama nedeninin, ne zaman ve nerede olursa olsun Girls’s Generation’ın bir parçası olma özgürlüğüne sahip olmak istemesi olarak açıkladı.

Tiffany: “Bir Asya ajansıyla sözleşme imzalamak istemiyorum. Kuralların ne kadar katı olduğunu biliyorum ve sonsuza dek Girls’s Generation’ın bir parçası olmak istiyorum. Ben de dedim ki, ‘Bana ihtiyacınız olursa, istediğim zaman geri gelebilirim çünkü özgür olacağım.’ Tüm bu işlerden bahsetmeden bile. İş iştir, üyeler ise üyedir. Bu güvene sahibiz. 13 senedir üyelerle birlikteyim!” dedi.

Ancak Tiffany, SM Entertainment ile pişmanlık duymadığına açıklık getirdi. “SM’de olmak, muhtemelen yaptığım en etkileyici, en büyük ve en eğitici şeydi. Sanatçıları severim. SM’e girmemi sağlayan şey onlara duyduğum hayranlık oldu. İnsanların bana bakmasını ve “Vay, çok yaratıcı.” “Girls’ Generation öylesine parlıyor ki, herkesin bizi gerçekten usta olarak düşünmesi zaman aldı.” dedi.

Şu an kendi işini yapmasına rağmen, Girls’ Generation’ın bir gün tekrar bir araya geleceğinden emin. O zamana kadar, üyelerin her biri kendilerini bireysel olarak geliştirmeye odaklanıyor.

Tiffany “Bu yerde olduğumuzu bildiğimizde yeni ve şaşırtıcı bir şey yaratabildiğimizde bir araya geleceğiz. Şimdi kendimizi bireysel olarak geliştirmenin zamanı geldi.” diyor.

Tiffany, tüm grup üyelerinin hâlâ iletişimde olduğunu ve ruhsal olarak da hâlâ birlikte olduklarını ekledi. “Evet, grup sohbetimiz var! Her zaman  ‘Hey, yüksek kalitede fotoğraflar gönderin, böylece sosyal medyalarımıza gönderelim!’ diyorum. Arkadaşlarınızı destekleyin, üyelerinizi destekleyin!” dedi.

Çoğu üye, Tiffany’nin SM Entertainment dönemindeki solo albümü sonrası çalışmalarının farkında ve çok destekleyici oldu.

Tiffany sosyal medyada yayınlanan bir gönderisinde şöyle yazdı: “Üyeler, geçen sonbahardan beri kaydettiğim her şeyi dinliyorlardı ve ‘Çok heyecanlıyız. Şarkıların son hâlini bilmiyoruz, bu daha da heyecan verici.’ dediler ”

Tiffany, yeni albümü “Over My Skin”de Girls’ Generation üyeleri arasındaki sevgiden ilham aldığı söyledi. “Eve döndüğümde grup arkadaşlarıma yeni bir hikâyeyi anlattığımda bana güvendiklerini ve beni desteklediklerini söylüyorlar, bu da benim müzikle veya filmle, konuşmak istediklerime odaklanmamı, başkalarını memnun etmememi sağladı.” dedi.

Grup üyelerinin arasında oluşan sağlam bağ hakkında “Kimse bana Girls’ Generation’dan olmadığımı söyleyemez!” dedi. Umarım hayranlar bize güvenir. Üyelerime de güveniyorum. Girls’ Generation’a inanıyorum. ” dedi.