Goo Hara İntihar Girişiminin Ardından Kurtarıldı

6495

25 mayıs gecesi Hara, Instagram hikâyesinde birden fazla gönderi paylaştı. Bu yazılar ihanet, ikiyüzlü kişiler, kendinden şüphe duyma, cehalet, yaşam hakkında düşüncelerden bahseden çok sayıda anlam yüklü alıntılardı.

Bu paylaşımlar şunlar:

Yorgunken yorgun değilmiş gibiş yapmak

Acı çekiyorken çekmiyormuş gibi yapmak

Onza sene baskı altında yaşadıktan sonra

Dışarıdan iyi gibi görünsem de içim paramparça-Kim Tokki 

“Sevdiğin hayatı yaşa. Yaşadığın hayatı sev.”

“Bir cümle veya kelime bir kişiyi canlandırabilir veya öldürebilir. Eğer sözlerini tartabiliyor olsaydın, sözlerini yüksek sesle söylemeye dikkat etmez miydin?”

“İnsanların gözlerini umursamıyormuş gibi yapıyorsun

Sesin küstahça

İnsanlar umurunda değil

Bu yanılsamayla yaşayanlar bunu havalı olmak sanıyor.”

Ve hikâyesinde bunları paylaştıktan sonra “Hoşça kal.” yazılı bir gönderi paylaşmıştı fakat sonradan gönderi kaldırıldı.

26 mayısta YTN, Goo Hara’nın Seul’deki Cheongdam mahallesindeki evinin ikinci katındaki bir odada intihara teşebbüs ettiğini bildirdi.

Goo Hara bir önceki gece, Instagram’da “Hoşça kal” yazarak, menajerinin güvenliği konusunda endişelenmesine ve onunla iletişim kurmasına yol açtı. Goo Hara telefonunu açmadı ve menajeri, onun evine gitti. Menajeri, Goo Hara’nın evine gittiğinde Goo Hara’yı dumanların arasında baygın bir hâlde buldu. Menajer hızla dumanın kaynağını bularak ateşi söndürdü ve 119 Kurtarma Merkezini aradı. Goo Hara daha sonra hastaneye kaldırıldı.

Yonhap News’a göre, Goo Hara bir süre baygın kalmış ancak nefesi ve nabzı normalmiş.

Biriyle konuşmak istiyorsanız, lütfen yardım istemek ve ulaşmaktan çekinmeyin.