İşte IU’nun Hayır Kurumunlarına Bağışta Bulunmasının Nedeni

4533

Bu aslında annesinin hayallerinden biriymiş.

Geçen günlerde Sokcho orman yangını mağdurlarına 100M KRW bağışta bulunan IU, neden hayır kurumlarına bağış yapmaya başladığını açıkladı.

Geçen ekim ayında yayınlanan KBS2’nin “Joy of Conversation” programında, IU bir yetimhaneyi yönetmenin her zaman annesinin hayali olduğunu söylemişti.

IU küçükken, annesinin bu hayalinden hoşlanmadığını çünkü tüm dikkatini kendine çekmek istediğini söyledi.

Ancak seneler geçtikçe IU annesinin zor durumdakilere karşı nazik oluşundan dolayı gurur duymaya başladı ve annesinin hayalini gerçekleştirmek için hâlâ çok çalıştığını belirtti.

Ayrıca başarısına rağmen annesinin IU’nun gelirine el koymadığını ve Namdaemun Pazarı’nda aksesuar satan küçük bir toptan satış mağazası işletmeye devam ettiğini açıkladı.

Annesinin alçakgönüllülüğünden dolayı olsa gerek IU da bağışta bulunmaya ve ihtiyacı olanlara yardım etmek için gönüllü olmaya devam ediyor.

IU 2011’den beri annesiyle gönüllü olarak çalışmalara katıldı ve bu olaylar yetimhanelere bağlı birkaç kişinin haberi paylaştığı zaman ortaya çıktı.

“Bugün organizasyonumuza bir ünlü geldi, IU. Bugün çalışmasam bile uyandım ve onu görmeye gittim. IU kolyeyi hediye olarak verdi… Teşekkür ederim!”