“2019 Idol Star Atletizm Şampiyonası” 1. Gün Sonuçları

1934

MBC’nin “2019 Idol Star Atletizm Şampiyonası – Ay Yeni Yılı Özel (Seolnall)” başladı!

5 şubatta atletizm, bowling, okçuluk ve ritmik jimnastik gibi etkinliklerin yer aldığı ve birçok popüler idolün yer aldığı ilk bölüm yayınladı.

Bu yılki asıl sunucular Jun Hyun Moo, Super Junior’dan Leeteuk ve TWICE idi. Etkinliğe katılan idoller arasında EXO, TWICE, Super Junior, Red Velvet, iKON, GFRIEND, SEVENTEEN, gugudan, MONSTA X, MOMOLAND, ASTRO, (G)I-DLE, NCT127, IZ*ONE, The Boyz, WJSN, Stray Kids, Celeb Five, Golden Child, Weki Meki, SF9, LABOUM, UP10TION, APRIL, IMFACT, fromis_9, ONF, Cherry Bullet, Samuel, ELRIS, Hyeongseop X Euiwoong, DreamNote, IN2IT, Hash Tag, D-CRUNCH, NATURE, ATEEZ, Hey Girls, NOIR, LIPBUBBLE, TRCNG, ICIA, VOISPER, GWSN, BLACK6IX, Holics, 14U, S.I.S, Seven O’Clock, H.U.B ve M.O.N.T. bulunuyor.

Aşağıda 1. gün için sonuçları bulabilirsiniz!

60 METRE KOŞU KADINLAR

Atletizm etkinlikleri, kadın ve erkek sporculara yönelik 60 metrelik koşu içeriyordu.

Kadın sporculara yönelik 60 metrelik koşuda altın madalyayı Holics’ten Yeonjung 9.14 saniyelik bir zamanla aldı. fromis_9’dan Lee Na Gyung, 9.23 saniyeyle gümüş, S.I.S’ten Jihae ise 9.28 saniyede bitirerek bronz madalya sahibi oldu.

60 METRE KOŞU ERKEKLER

Erkeklerin finallerinde Golden Child’tan Y,  geçen sezon olduğu gibi tekrar altın madalya aldı. Geçen sene 7,60 saniyede koşmuştu. Bu sene ise geçen seneki süresini 7,52 saniyeye çekti.

NOIR’den Nam Yoon Sung 7.53 saniye ile gümüş ve Golden Child’tan Jangjun’u 7.61 saniye ile bronz madalya aldı.

BOVLING ERKEKLER

Erkek sporcuların bovling elemelerinde, iKON’dan Bobby ve ASTRO’dan Cha Eun Woo kafa kafaya gitti ve Cha Eun Woo 138’lik skorla 114 puana ulaşan Bobby’yi geçerek yarı finallere çıktı.

SEVENTEEN’den Mingyu ve NCT 127’den Jaehyun arasında geçen müsabakada Mingyu, ilk atışında strike yaparak harika bir başlangıç ​​yaptı. Ancak, Jaehyun kendisini “süper çaylak” olarak kanıtladı (çekimlerden sadece üç hafta önce bovlinge başlamış) ve 173 puan alarak Mingyu’nun 144 puanını geçerek yarı finallere çıktı.

MONSTA X’ten Minhyuk ve Super Junior’dan Shindong da ön elemelerde başa baş gitti ve Minhyuk, 154 puanla Shindong’un 134 puanını geçerek yarı finale yükseldi.

Yarı finaller, EXO’dan Chanyeol ve ASTRO’dan Cha Eun Woo “2018 Idol Star Atletizm Şampiyonası”nın altın ve gümüş madalya alanları arasında bir rövanş oldu. Heyecan verici maçın sonunda, Chanyeol 187, Cha Eun Woo ise 134 puan alarak finallere bilet kazandı.

Yarı finalde Jaehyun ve Minhyuk birbirleriyle eşleştiler ve Jaehyun 243 puan alarak “Idol Star Atletizm Şampiyonası” rekorunu kırdı!

Sadece bir oyunda 6 strike yaparak profesyonelleri bile etkileyecek bir skor elde etti ve finallere biletini aldı. Finaller 2. gün yayınlanacak.

OKÇULUK KADINLAR

Kadınlar okçuluk yarı finalinde yarışmacılar gugudan, Red Velvet, GFRIEND ve TWICE idi.

İlk müsabaka TWICE ile Red Velvet arasında gerçekleşti. TWICE 77 puanla Red Velvet’in 67 puanını geçerek finale kaldı.

gugudan ve GFRIEND finallerde yer almak için savaştı ve gugudan toplamda 90 puan alarak finallere çıktı.

OKÇULUK ERKEKLER

Okçuluk erkeklerde yarı finalde MONSTA X ve SEVENTEEN başa baş gitti. SEVENTEEN 92 puan ile MONSTA X’in 90 puanını geçerek finallere gitti.

iKON ve NCT 127 arasındaki müsabakada, NCT 127 kazanarak finallere yükseldi.

RİTMİK JİMNASTİK

Kadın idoller ritmik jimnastikte etkileyici rutinlerini ve atletik yeteneklerini gösterdi. MOMOLAND’ten JooE ilk olarak başladı ve Queen’in “We Will Rock You” şarkısıyla performans sergiledi ve 10.6 puan aldı.

WJSN’den Eunseo ilk kez ritmik jimnastikte performans sergilemesine rağmen 12.5 puan aldı. LABOUM’dan ZN ise kurdele yeteneklerini göstererek 12.1 puan aldı.

Etkinlik için en az çalışan kişi olan (G)I-DLE’dan Shuhua bu kadar az çalışmasına rağmen 12.7 puan aldı. Cherry Bullet’ten May en genç yarışmacıydı ve 12.6 puan aldı.

APRIL’den Rachel geçen seneki şampiyonada altın madalyayı kazanmıştı ve bu seneki performansıyla da herkesi şaşırtmayı başardı. Serisi, yüksek teknik zorluk içermesine rağmen 13.2 puan alarak “Idol Star Atletizm Şampiyonası” rekorunu kırdı.

ELRIS’ten Yukyung ise geçen sene düzenlenen “Chuseok(Kore Şükran Günü) Özel Şampiyonası”nda altın madalya almıştı. Bu sene ise Yukyung 12.9 puanla gümüş madalyayı alırken Rachel altın madalyayı aldı. Rachel, yeni bir rekor kırdıktan sonra altın madalyasını ağlayarak aldı.

“2019 Idol Star Atletizm Şampiyonası”nın 2. bölümü 6 şubatta Kore saatine göre 17.45’te yayınlanacak.