“2019 Idol Star Atletizm Şampiyonası” 2. Gün Sonuçları

1637

 

PENALTI ATIŞLARI

Penaltı atışları, “Idol Star Atletizm Şampiyonası”nın 10. yıldönümünü kutlamak için bu sezon yeni bir etkinlik olarak eklendi. Çeyrek finalde iKON, SEVENTEEN’i, ASTRO, Golden Child’i, The Boyz, Stray Kids’i karşısında ve NCT 127, MONSTA X’i yendi. Bu dört takım yarı finale yükseldi.

Yarı finalde ilk önce iKON ve The Boyz eşleşti. Kaleciler resmen şov yaparak tüm atışları kurtardı bu yüzden kafa kafaya bir müsabaka gerçekleşti ve Chanwoo gol atan tek kişi oldu. iKON böylece finale kaldı.

NCT 127 ve ASTRO da kafa kafaya bir müsabaka yaptı. ASTRO 4-2’lik skorla kazandı.

Finallerde ASTRO’dan Moonbin ve iKon’dan Chanwoo kaleye geçtikleri zaman herkesi kalecilik performanslarıyla şaşırttı.

Moonbin’in vuruşu gol oldu bundan sonra ise Chanwoo’nun atışını kurtararak ASTRO’ya altın madalya kazandırdı. Penaltı atışları yarışmasının ilk galibi olarak altın madalyanın yanı sıra Kore bifteği kazandılar!

BOVLİNG KADINLAR

Kadın idoller arasında yapılan bovling etkinliğinde, yarı finalde Celeb Five ve MOMOLAND eşleşti ve Celeb Five, MOMOLAND’i 101’e 78 yenerek üst tura çıktı.

Gugudan ve (G)I-DLE arasındaki oyunda, gugudan 124 puan ile (G)I-DLE’ın 84 puanını geçerek kazandı.

gugudan ve Celeb Five böylece finale kaldı. gugudan’dan Kim Sejeong ve Kang Mina sürekli strike ve spare yaparak herkesi hayrete düşürdüler ve 155 puanla kazandılar. “Idol Star Atletizm Şampiyonası”nda kadın idoller için yeni bir rekor kırdılar!

BOVLİNG ERKEKLER (FİNAL)

Bovlingte erkek idoller arasındaki finallerde EXO’dan Chanyeol ve NCT 127’den Jaehyun karşılaştı. Chanyeol, bu şampiyonada daha önce altın madalya kazanırken, Jaehyun yarı finalde henüz 3 haftadır çalışmasına rağmen yeni bir rekor kırarak herkesi şaşırtmıştı.

Yoğun bir maçtan sonra Chanyeol 217 ve Jaehyun 195 puana ulaştı.

OKÇULUK KADINLAR (FİNAL)

Kadın idoller arasındaki okçuluk finalinde, TWICE’tan Dahyun, Chaeyoung ve Tzuyu, gugudan’dan Kim Sejeong, Kang Mina ve Hana karşılaştı.

Dahyun ve Chaeyoung, Hana ve Kang Mina ile kafa kafaya gittikten sonra gugudan 7 sayı öne geçti. Tzuyu daha sonra arka arkaya dört kez 10 puanı vurdu. Bununla birlikte, Kim Sejeong gugudan’ın liderliğini 9, 10 ve 10 puanları vurarak sürdürdü. Hana daha sonra gugudan için son atışını yaptı ve 8 puanı vurarak kazanmalarını sağladı. Bu sayede gugudan “Idol Star Atletizm Şampiyonası”nda okçulukta üst üste 2 kez altın madalya kazandı.

OKÇULUK ERKEKLER (FİNAL)

NCT 127 ve SEVENTEEN, erkek idoller arasında okçulukta finallerde karşı karşıya geldi. Öncelikle, NCT 127’den Doyoung ve SEVENTEEN’den Jun’i aynı puanı aldı. NCT 127’den Mark ve SEVENTEEN’den Vernon 10 puanı vurmaya devam etti. SEVENTEEN, Mark’ın 9’u vurmasıyla 1 puan öne geçti.

Son atış yapan idoller NCT 127’den Taeyong ve SEVENTEEN’den DK idi. İki takım arasındaki fark, Taeyong’un bir turda 6’yı vurması ve DK’nin 10’u vurmasından sonra arttı. Ayrıca DK öyle bir atış yaptı ki kameranın lensi kırıldı! Mark, Taeyong’u geçmek için döndü, ancak sadece 6’yı vurmakla yetinebildi.

DK daha sonra 10’u tekrar vurdu. (üst üste dört kez!) SEVENTEEN altın madalyayı aldı ve toplamda 95 puan alarak yeni bir rekor kırdı.

400 METRE BAYRAK YARIŞI 

Kadın idollerin 400 metrelik bayrak yarışı finaline katılan gruplar MOMOLAND, WJSN, IZ*ONE ve gugudan oldu. IZ*ONE yarışı hep önde götürerek ilk madalyalarını aldı.

Erkek idoller için yapılan bayrak yarışı finallerinde yarışmacılar ASTRO, Golden Child, Stray Kids ve ONF oldu. ASTRO altın madalyanın sahibi oldu.

Tüm kazananları tebrik ederiz!