9 Mayısdaki Seçimdeki “Şemsiyeli Kadını” Arayan Malezyalı Adam

1697

Takvimlerdeki 9 mayıs tarihi sadece Malezya için özel bir anlam ifade etmiyordu. Bir adam için de bilinmeyen bir kadının kavurucu sıcakta ona şemsiyesinin altına girmesini teklif ettiği unutulmaz bir gündü.

İsmi Gan olarak verilen adam seçimden yüz gün sonra bile bu bayanı aklından silmeyi başaramaz.

Kadının kibar hareketi, adamı tekrar buluşmak için yerel gazeteye ilan vermeye sürükler.

İngilizce “9 Mayıs 2018 Tarihinde Tanıştığım Bir Bayanı Aramaktayım” başlıklı ilan 29 ağustos salı günü ilan verildi ve kısa sürede sosyal medyada yayıldı.

İlan şöyle devam ediyor: “Ben St Francis Ortaokulunda oy verildiği gün karşılaştığım bayanı arayan Gan.”

“Şemsiyenle beni koruyacak denli tatlı ve naziktin. Güzelce sohbet ettik. Üstüne bir şey almak için arabana gittin. Oy kullanma vakti gelince ayrılmak zorunda kaldık ve senden numaranı isteyemedim. Seni tekrar görmek istiyorum. 012-835 8467’a SMS atar veya WhatsApp’dan yazar mısın? Senden haber bekliyorum. Saygılarımla, Gan.” cümleleriyle de bitiriyor.

Temasa geçtiğimiz Gan, tam ismi, yaşı ve medeni hâli hakkında çekimser davrandı.

“Aylardır bu kadını düşünüyorum ve onunla arkadaş olmayı istiyorum. Hiçbir art niyetim yok tek maksadım samimice takılabileceğim arkadaş bulmak.” dedi.

Sabahın sıcağında oy kullanmak için sıradaymış. Bahsi geçen bayan da ona şemsiyeyi paylaşmayı teklif etmiş. Sanki kırk yıllık dostmuşlar gibi kanları kaynamış.

Gan 20 dakika sonra döndüğünü fakat bir daha asla görüşmediklerini dile getirdi.

“Onu aklımdan çıkaramıyorum. Tekrar görüşmeyi istiyorum. Belki dışarıda bir fincan kahve içeriz…” diye ekledi.

Gan kısa saçlı, tatlı ve 1.60 boylarındaki “şemsiyeli hanımefendi”nin ilanı görüp kendisine ulaşması için yanıp tutuşuyor.