aespa, SM Entertainment Tarafından Nasıl Seçildiklerini, Noel İçin Ne İstediklerini ve Daha Fazlasını Paylaştı

502

9 aralıkta aespa, SBS PowerFM radyo programı “Choi Hwa Jung’s Power Time”da konuk olarak yer aldı!

İlk olarak, grup kişilikleri hakkında konuştu. Radyo programının bir dinleyicisi, aespa’nın dürüst ve kendine güvenen yanını sevdiklerini söyledi. Bunun üzerine Karina, “Dördümüzün iyi kişilikleri var. Giselle ve ben sakin taraftayız, Ningning ve Winter ise enerjik olanlarımız.” dedi.

Ardından aespa, SM Entertainment tarafından nasıl seçildiklerinden bahsettiler. Açık seçmelerle şirkete giren tek kişi Giselle’di. Diğer üçü, seçim yapan yönetici tarafından keşfedildi.

Ningning, “Çin’deki birçok şarkı programına katıldım ve ajanstaki kişiler videomu izledikten sonra beni şirkete stajyer olarak seçmek istediklerini söylediler.” dedi. Sonra gülerek ekledi, “Dürüst olmak gerekirse, ilk başta onların sahtekâr olduklarını düşündüm.” dedi

Winter, “Bir dans festivaline katıldım. Ayrıca bunun bir sahtekârlık olduğunu düşündüm çünkü seçim yapan yönetici SM Entertainment’tan olduklarını söylemedi. Bana sadece ünlü olmak isteyip istemediğimi sordu.” dedi.

Karina, “Şirkete katılmadan önce sosyal medyada aktif olarak yer alıyordum (Instagram) ve bir seçim yapan yönetici bana hesabım üzerinden doğrudan bir mesaj gönderdi.” Gülerek, kendisinin de dolandırıldığını düşündüğünü itiraf etti.

aespa daha sonra stajyerlik günlerinden çeşitli anıları paylaştı. Ningning, “Stajyer günlerimiz her zaman eğlenceliydi, ancak en sevdiğim anılarım üyelerle lezzetli yemekler satın almak ve her cumartesi yüksek sesle müzik çalmak ve dans etmekti.” dedi. Karina, “Ekmek ve atıştırmalıklar yedikten sonra forma dönmek için zorlu bir süreçten geçmek zorunda kaldık, ancak bu bile gerçekten eğlenceliydi.” dedi.

Dört üye de bu yıl Noel için isteklerini paylaştı. Ningning gülerek, “Bay Lee Soo Man, AirPod’larımı kaybettim, umarım bana bir tane alırsınız.” dedi. Winter, daha geniş bir yurt istiyor çünkü her şey için alana ihtiyaç duyuyorlar. Giselle bir köpek yavrusu için umudunu dile getirdi ve Karina, “Şahsen, kocaman bir oyuncak hayvan istiyorum” dedi.

SM’in dört üyeli çaylak kız grubu aespa, 17 kasımda “Black Mamba” single’ıyla çıkış yaptı.