Ai Yazawa’nın “NANA” Mangasının İkinci Çin Dizi Uyarlaması Yapılıyor

299

Manga hayranları, dün Japon manga sanatçısı Ai Yazawa’nın süper popüler manga serisi NANA’nın bir Çin dizi uyarlamasının yapılacağı duyurulduğunda büyük sürpriz yaşadılar. NANA’da 2000’li yılların başında adları NANA olan, büyük hayallerini gerçekleştirmek umuduyla hayallerinin peşinden koşan iki genç hayalperestin hikâyesi anlatılıyor. Bir dizi tesadüften sonra, kasabalı bir kızla bir punk rock’çısının birkaç kez karşılaşmasının ardından, bu beklenmedik çift oda arkadaşı olur. Sonunda, mutluluk ve tatmin arayışlarına devam eden iki Nana iyi arkadaş olur.

Manganın popülaritesi sayesinde Nana’nın, 2005’te yayınlanan bir Japon film uyarlaması hem de bir anime versiyonu yapılmıştı. Çin’de ise bu aslında ikinci uyarlama. Qi Wei ve Lu Chen’in başrollerini oynadığı “Another Me in the World(2012)” dizi uyarlaması hiçbir zaman yayınlanmadı. Qi Wei’nin şimdiki eşi Koreli-Amerikalı aktör Lee Seung-hyun ile çektiği bir diziydi.

Bu uyarlama hakkında ne düşünüyorsunuz? Nana’nın Çin dizi uyarlamasıyla ilgili haberler, orijinal manga hayranlarının hikâyenin sevdikleri anılarını bozabileceğinden endişelerini ifade etmelerinin ardından hemen trend listesine girdi. Uyarlamalar söz konusu olduğunda bu her zaman bir tereddüte neden oluyor. Yine de umarız, sadece birkaç küçük ince ayar ile orijinal hikâyenin hakkını verebilirler!

Oyuncu kadrosuyla ilgili daha fazla haber beklerken özellikle Nana ünvanını alacak iki kadın merak edilirken prodüksiyonun resmi sayfasında aşağıdaki poster yayınlandı. Diziyi Tayvanlı yönetmen Leste Chen yönetecek.