Aktör Akira Kubodera Evinde Ölü Bulundu

1022

Akira Kubodera’nın Tokyo’daki evinde ölü bulunduğu bildirildi. Oyuncu 13 Kasım 2020’de vefat etti. Kubodera’nın kesin ölüm nedeni açıklanmadı ancak büyük olasılıkla intihar ettiği düşünülüyor.

14 kasımda Kubodera’nın ajansı Hirata Office, aktörün ölümünü doğrulayan bir açıklama yaptı ve haberin çok ani olduğunu ne personelin ne de ailesinin oyuncunun vefat etmiş olduğu gerçeğini kabul edemediklerini açıkladı.

Ajans, olanların tam ayrıntılarını teyit etme sürecindeler ve medyadan ailesiyle röportaj için irtibata geçmemelerini talep ettiler. Hirata Office, Kubodera’ya muazzam nezaketinden dolayı teşekkür ederek, onun ruhu için dua edeceklerini bildirerek açıklamalarına son verdi.

Kubodera, CM oyuncusu ve MC Yuko Omori ile evliydi, bir kızları var. Kubodera birçok televizyon programında ve sahne yapımında yer almıştır. Kamen Rider Battle’daki Kanai, Pretty Guardian Sailor Moon’daki Kunzite ve Moble Suit Gundam 00 sahne oyunundaki Ali Al-Saachez rollerinden dolayı denizaşırı hayranları olan bir oyuncuydu.