Aktör Ito Kentaro Vur-Kaç Olayına Karıştığı İddiasıyla Tutuklandı

481

Aktör Ito Kentaro’nun (23) vur-kaç olayına karıştığı iddiasıyla tutuklandığı bildirildi.

Haberlere göre, 28 ekim akşamı Shibuya Mahallesi’nde araç kullanırken Ito’nun arabası bir motosiklete çarptı. Motosikletin şoförü ve yolcusu olan 26 yaşındaki bir adam ve 27 yaşındaki bir kadın en yakın hastaneye nakledildi. Kadının bacağı kırık ve ciddi yaralanmış, adamın ise kolu morarmış.

Şimdiye kadar yapılan soruşturma, bir tanığın olay yerinden ayrıldıktan sonra birkaç yüz metre kadar Ito’yu takip ettiğini ve ardından geri dönmesini istediği belirtiliyor. Büyükşehir Emniyet Müdürlüğü’ne göre, Ito iddiayı “O sırada şuurumu kaybettim. Panikledim.” diyerek itiraf etti.

Ito’nun ajansı Image Entertainment’ın açıklaması ise şöyle: “Bugün bildirildiği üzere, şirketimizden Ito Kentaro dün akşam araç kullanırken bir kazaya karıştı ve dikkatsizliği nedeniyle bir motosiklete çarparak sürücü ve yolcuyu yaraladı. Kentaro, İhmalkar araç kullanma ve Yol Trafik Yasasını ihlal etme şüphesiyle tutuklandı. Her şeyden önce kalbimizin derinliklerinden iki kişiden özür diliyor, yaralarının bir an önce iyileşmesi için dua ediyoruz. Yaralanmalar da dahil olmak üzere kazayla ilgili tüm zararları gidermeyi planlıyoruz. Ayrıca tüm samimiyetimizle Kentaro’nun tutuklanmasından dolayı büyük sıkıntıya neden olduğu için hayranlardan ve ilgililerden özür dileriz.”