Arata Mackenyu, Önümüzdeki Yıl Ajansından Ayrılacağını Söyledi

551

Sevilen aktör Arata Mackenyu (24), önümüzdeki yıl nisan ayı sonunda ajansı “Top Court”den ayrılacağını ve tam ölçekli bir yurt dışı açılımı yapacağını söyledi. Röportajında öğrenilenlere göre şirketten ayrıldıktan sonra Arata Japonya’daki oyunculuk faaliyetlerini askıya alacak ve önümüzdeki yıl mayıs ayında yurt dışında çekimlere katılacak. Makenyu dünya çapında bir sinema oyuncusu olma hayalini gerçekleştirmeye başlamak istiyor.

Popüler genç aktör, hayalini gerçekleştirmek için deniz aşırı ülkelere gitmeye karar verdi. Konuyu bilen kişilere göre Makenyu, önümüzdeki yıl mayıs ayında yurt dışında çekilecek bir filmde karşımıza çıkacak. Koronanın etkisiyle çekim programının değişmesi bekleniyor, ancak öğrenilenlere göre “Makenyu, bu çekime öncelik vermek için Japonyadaki oyunculuk faaliyetlerini askıya almayı teklif etti.” denildi. Ajansı Top Court, mayıs 2017’den beri Makenyu’nun yönetim işlerinden sorumlu. Ajans, Makenyu’yu filmlerde ve dizilerde aktif olarak destekledi, ancak Makenyu “deniz aşırı faaliyetlere öncelik verme” konusunda çok istekli. Ajansla olan sözleşmesi önümüzdeki yıl nisan ayı sonunda bitecek. Gelecekte, Makenyu yurt dışında çalışmayı planlıyor. Bu karar için ailesinden büyük ölçüde etkilenmiş gibi görünüyor. Babası, Hollywood’da öncü olarak bilinen bir aksiyon yıldızı olan Shinichi Chiba (81)’dır. 1960’ların ikinci yarısından beri “Sunny Chiba” takma adıyla dünya çapında faaliyet gösteriyor. Yönetmen Quentin Tarantino’nun, “Kill Bill” (2003) filmindeki rolüne ek olarak, aynı zamanda danışmanlık da yapmıştı. Hollywood’un bulunduğu Los Angeles’ta doğup büyüyen Makenyu, 2014 baharında Japonya’da sahne sanatları faaliyetlerine başladı, ancak ilk çıkışında verdiği röportajda, “Dünyada ve sonunda Hollywood’da aktif bir rol oynamak istiyorum.” dedi. 2015 yılında ABD yapımı “Take a Change” filminde rol aldı ve ABD yapımı “Pacific Rim: Uprising” (2018) filminde önemli bir rol oynadı. Bir şarkıcı olarak, Grammy ödüllü “The Chain Smokers”ın temsili şarkısı “Crosser”ı cover’ladı. Japoncayı ve İngilizceyi akıcı bir şekilde tam olarak kullanabilen oyuncu, güzel sesini de böylece sergiledi. Makenyu, tıpkı Amerikan rüyasını yakalayan babası gibi, uluslararası bir sinema oyuncusu olma yolunda büyük bir adım atıyor.

Ek olarak Makenyu’nun yayınlanması planlanan 3 filmi var: Haruma Miura (30) ile birlikte başrollerini paylaştığı unutulmaz bir çalışma olan “Brave-Gunsei Senki-” 12 martta çıkacak. “End Roll of the Nameless World” gelecek yıl 29 ocakta piyasaya çıkacak. “Rurouni Kenshin Final: Chapter The Final” gelecek yıl 23 nisanda gösterime girecek. Oyuncu, önümüzdeki yıl nisan ayı sonuna kadar Japonya’da enerjik bir şekilde filmlerin tanıtımını yapacak.