Benjamin Yuen ve Bowie Cheung Evlendiler

536

Üç yıldır flört eden 39 yaşındaki Benjamin Yuen ve 29 yaşındaki Bowie Cheung, Clear Water Bay’deki yeni bir yerleşim kompleksi olan Mount Pavilia’daki yeni evlerinde düğün törenlerini yaptı. Afrika’da çekilen bir seyahat günlüğünde birlikte çalışan çift âşık oldu ve istikrarlı ilişkileri sayesinde bir sonraki aşama olan evliliğe adım attı.

Bowie’yi gelinliği içinde babasının eşlik ettiği şekilde gören Benjamin, yemin konuşması sırasında ağladı ve dokunaklı bir konuşma yaptı. Damat, “Düşüncesizliğime katlandığı için Bowie’ye teşekkür ediyorum. Kariyerim bu üç yılda yükselmeye başlamıştı. Mutlu ve mutsuz anlarımda hep yanımda olduğu için minnettarım. Benim için sakinleşme zamanımın geldiğini hissediyorum ve onunla evlenmenin tam zamanıydı.” dedi.

Gelin Hamile mi?

Eylül ayında Benjamin, geçen yıl Bowie’ye evlenme teklif ettiğini resmen açıkladı. Benjamin bir iş gezisinde Kanada’daydı, Bowie de peşinden gitmişti. Benjamin, Bowie’yee Niagara Şelaleleri’nin önünde evlenme teklif etti. Çift, ekim ayında evlilik kaydı için başvuruda bulundu, ancak o sırada yoğun programları ve salgın nedeniyle düğün planlarını erteleyeceklerini söylediler.

Hong Kong dördüncü COVID-19 enfeksiyonu dalgasını yaşarken, Bowie ve Benjamin’in bu sırada evlenmeyi seçmesi şaşırtıcı oldu. Bowie’nin göbeği hafif şişkin gibi göründüğü için, çiftin sürpriz bir hamilelik nedeniyle düğün tarihlerini öne almış olabileceği düşünülüyordu. İnce bir vücuda sahip olmasına rağmen, bazı kamera açıları, gelinin hafif bir göbek şişkinliğine sahip olduğunu ortaya çıkardı. Parlak bir pırlanta kolye ve her iki yanında seksi dantel ekleri olan zarif bir gelinlik giyen Bowie, özel tasarım gelinliği için klasik bir görünüm seçti, böylece torunları onu gelecekte modası geçmiş bulmayacaklar.

Akşam kutlamalar sırasında çift, basınla konuşmak için dışarı çıktı. Benjamin, Bowie’ye dik merdivenlerden aşağıya doğru dikkatle eşlik etti. Kolları, yanlış bir adım atabileceğinden korkarak koruyucu bir şekilde eşinin etrafına dolandı. Bowie merdivenden inerken Benjamin’in eli Bowie’nin orta kısmının üzerinde gezindi, bu da gelinin hamile olabileceğinin bir başka işaretiydi.

Spekülasyonlara rağmen, yeni evliler henüz bebek sahibi olmayı planlamadıklarını söylediler. Ebeveynlerinin bir bebekleri olsa bunu heyecanla karşılayacaklarını dile getirseler de Benjamin ve Bowie önce karı koca olarak hayatın tadını çıkarmak istiyor. Ancak Benjamin çocukları seviyor ve babalık içgüdülerinin ortaya çıktığı şimdiden hissedilebiliyor.

Düğün Planlamada Zorlandılar

Bu yıl salgın yüzünden diğer düğünlerde olduğu gibi, çiftin davetli listesini küçültmesi ve sosyal açıdan mesafeli güvenli bir kutlama için yaratıcı çözümler bulması gerekiyordu. 100 kadar misafirlerine sosyal olarak uzaklaşmaları için yeterli alan sağlamak için düğünlerini evlerinde yapmak zorunda kaldılar. Büyük bir toplantı olduğu için, emniyet prosedürlerinin takip edildiğinden emin olmak için polis alarma geçirildi ve bütün prosedürler kontrol edildi. Başlangıçta, düğün fotoğrafları için Afrika’ya seyahat etmeyi planlamışlardı, ancak yakın oldukları için Bali’ye gittiler.

Düğüne birçok ünlü arkadaş davet edildi ve Benjamin’in sağdıcıları arasında Jazz Lam, Brian Tse ve Nancy Wu’nun eski erkek arkadaşı Terry Chan vardı. Bowie’nin nedimeleri arasında kız kardeşi Boanne Cheung, Ashley Chu ve diğer iki arkadaşı vardı. Benjamin, Nancy Wu ve Joel Chan’ın son dakikada sunucu görevlerini üstlendiklerini ve Pal Sinn’in canlı grubu düzenlemeye yardım ettiğini paylaştı. “Başlangıçta “When I Fall in Love”ı söylemeyi planlamıştım ama davetliler beni yeni şarkımı söylemeye ikna ettiler, bu yüzden kimse eşlik etmeden şarkıyı biraz söyledim.” dedi.

Benjamin, en önemli şeyin mutlu anılar yaratabilmeleri olduğunu belirterek düğünün maliyetini açıklamayı reddetti.