Bir Hostes Sasaeng’leri Anlattı

2647

Air France’ın eski bir uçuş görevlisi, uçakta gördüğü ve deneyimlediği sasaeng’lerin (aşırı takıntılı hayranlar) şok edici hikâyelerini ortaya çıkardı.

Bir internet kullanıcısı tarafından işi sırasında herhangi bir ünlüyü görüp görmediği sorulduğunda, G-Dragon, EXO, aktris Choi Ji Woo, komedyen Park Myeong Su ve diğerleri de dâhil olmak üzere pek çok kişi gördüğünü söyledi.

Ayrıca ünlüler kadar sasaeng gördüğünü söyledi.

“İdoller sıklıkla yurt dışına seyahat ediyorlar, bu yüzden birçok sasaeng var. Gerçekten korkutucu. Uçağa bindiklerinde sasaeng’ler etraflarında oturuyorlar. Sasaeng’lerin bunu nasıl bildiklerini bilmiyorum.”

Hostes, sasaeng’lerin sadece ünlülerin özel hayatının gizliliğini ihlal etmediğini ayrıca havayolu şirketi için de bir sürü sorun teşkil ettiklerini de açıkladı. Ünlülerin programları son dakika değişirse, sasaeng’ler de biletlerini iptal ediyor ve tüm koltuklar boş kalıyor.

Meslektaşlarından birinin hikâyesine göre, bir sasaeng, aynı uçakta bulundukları ünlülerin kullanmış olduğu şeyleri talep etmiş.

Hostes “TVXQ gibi birinci sınıf bir ünlü, business class’ta yolculuk ediyordu ve bir kişi, ünlülerin çatal, kaşık, yedikleri vs. istedi.” dedi.

BJ, ünlüler uyurken bile sasaeng’lerin fotoğraf çekmeye çalıştıklarını anlattı.

“Ünlüler için gerçekten üzüldüm. Uyurken sasaeng’ler cep telefonlarıyla fotoğraf çekmeye çalışıyordu.”