BLACKPINK Geri Dönüşlerinden, Tarzlarından ve Gelecek Planlarından Bahsetti

718

BLACKPINK geri dönüşe hazırlanıyor!

26 haziranda BLACKPINK, eylül ayında çıkacak olan tam albümlerinin üç adımlı geri dönüşlerinin ilk adımı olan “How You Like That”ın çıkışıyla ilgili basın toplantısı düzenledi.

Basın toplantısı sırasında Jennie, “Bu bizim ilk tam albümümüz olduğundan, süreç uzun sürdü. İlk piyasaya sürümlerde, geçmişe kıyasla daha yeni ve daha çeşitli türleri sergilemek istedik.” dedi.

Performansın spoilor’u olarak Jennie ve Lisa, King Kong’u kopyalayarak bir hareketle dalga geçti ve Rosé da kedi benzeri bir hareket yaptı. Rosé şöyle açıkladı: “Bir kedinin cazibesi normalde sakin olmakla birlikte tamamen dönüşebilmesidir. Şarkımız başlangıçta sakin, ama dönüşümü bir kediye benziyor.” Rosé ayrıca hayranların çok farklı setler kullanıldığı için MV’yi dört gözle bekleyebileceğini ima etti.

Yeni şarkı aracılığıyla vermek istedikleri mesajla ilgili Jisoo, “Bu büyük ölçekli görünebilir ancak olumlu ve umut dolu bir mesaj vermek istiyorum. Karanlıktan korkmamanız ve tekrar ayağa kalkma güvenini ve gücünü kaybetmememizi sağlamak için bir mesaj vermek istedik.” dedi.

Jennie ayrıca BLACKPINK’in Lady Gaga ile “Sour Candy”daki iş birliğine de değindi. Jennie şöyle anlattı: “Hayranımız olduğunu söylemesinden onur duyduk, kendimize has olmamızı ve rengarenk olmamızı seviyormuş. İlk çıkışından bu yana çok sevdiğimiz ve saygı duyduğumuz bir sanatçı olduğu için onunla birlikte çalıştığımıza inanmak zor. Birlikte çalışmak çok keyfiliydi.”

BLACKPINK yurt dışında birçok sanatçı ile çalıştığı için Jisoo, “Bence iş birlikleri sanatçıları olumlu etkiliyor. Müzikal alışverişimiz sayesinde birbirimizi teşvik ediyoruz ve bu ilham bulmak için de bir fırsat. Belki de hep yeni bir tarafımızı gösterdiğimiz için bizimle iş birliği yaptılar ve bu cazibeyi hissettiler.” dedi.

BLACKPINK ayrıca NBC’nin “The Tonight Show Starring Jimmy Fallon” programında yer alacak. Rosé, “Bu fırsat sayesinde müziğin evrensel olduğunu bir kez daha hissettim. Müzik dil engelini aşıyor gibi görünüyor.” dedi.

Lisa ayrıca BLACKPINK’in rekorlarından da bahsetti. “Rekor kırmak yerine, hayranların yeni şarkıdan nasıl keyif alacaklarını ve kendilerini nasıl hissedeceklerini görmek beni daha çok heyecanlandırıyor.” dedi. Jennie, “İyi müziği ve sinerjiyi müzik aracılığıyla paylaşabildiğim için minnettarım. Gelecek için bu beni güçlendiriyor.” dedi.

Stilleri hakkında Jennie, “Stili göz ardı edemeyiz. Dans, vokal ve moda bir araya geldiğinde sinerji en üst düzeye çıkar. Üyelerin ve stilistlerin fikirleriyle, amacımız dünyada daha önce var olmayan bir şeyle ortaya çıkmak. Memnun olana kadar çok çalışacağız.” dedi.

BLACKPINK’i rol modeli olarak görenlere son bir mesaj olarak Rosé, “Bence olumlu etkilemek için daha fazla sorumluluk almalıyız. Umarım her zaman kendilerini sevebilirler ve kendinden emin insanlar olabilirler.” dedi.

Son olarak, BLACKPINK tüm üyelerin solo aktiviteler için hazırlandığını ve hayranların “How You Like That”i sevmelerini umut ettiklerini söyledi.

“How You Like That” 26 haziranda Kore saatiyle akşam saat 6’da yayınlanacak.