BOL4’ün Ahn Ji Young, Neden Eski Üye Woo Ji Yoon’u Instagram’da Takip Etmediğini Açıklıyor

1171

3 temmuzda BOL4’den Ahn Ji Young, eski üye Woo Ji Yoon ile olan ilişkisi hakkında spekülasyonla ilgili bir açıklama paylaşmak için Instagramda bir paylaşım yaptı.

Woo Ji Yoon, nisan ayında BOL4’ten ayrıldıktan sonra, iki üyenin kötü koşullarda ayrıldığı konusunda sürekli söylentiler ve spekülasyonlar oldu. Woo Ji Yoon, solo müziğini yayınladıktan sonra insanların Ahn Ji Young hakkında söyledikleri yeniden gündem oldu. İnsanlar daha sonra Ahn Ji Young’un Instagram’da Woo Ji Yoon’u takip etmediğini fark ettiler. Ahn Ji Young yanıt olarak Instagram hikâyelerinde şu açıklamayı yaptı:

“Bu arkadaşım ayrılmasını halka açılmadan önce bana dinlenmek istediğini söyledi. Şirketimizle yaptığı konuşmada, kendi yolunu bulmak için ayrılmayı umduğunu söyledi. Bildiğiniz gibi, onun el yazısı ifadesinde de aynıydı. Haberler halka duyurulduğunda, şirketimiz ve tanıdığımız diğer sanatçılardan ve çalışanlarımızdan iyi şartlar altında ayrıldığımızı söylediğini duydum. Birlikte terfi tanıtımı yaptığımız süre boyunca, şirket tarafından haksız muamele görmedik bu yüzden kötü şartlarda ayrıldığımızı nasıl söyleyebildiklerini anlamıyorum.

“Odd Child” albümündeki “Dodo”nun sözlerine tekrar tekrar baktım. Aynı şey “Island” şarkısı için de geçerli. Niyetin ne olduğunu bilmiyorum ama bir süre zorlandım, çünkü şarkı sözlerinin benim hakkımda olduğu belliydi. 36 saniyelik bir sürede, “Beni bir kenara ittin”, “*gaslighting”, “kendini haklı çıkarma” ve “bıraktığımda rahatladım” gibi sözler. Gerçek zamanlı aramalarla bu kelimelerle doluydu ve bütün gün eleştiri, kötü niyetli yorumlar ve spekülatif makalelerle uğraştım. Her hafta tedaviye gidiyorum ve depresyon yaşıyorum. Her gece rüyalarımda bana eziyet etmeye geliyor, bu yüzden uykusuzlukla mücadele ediyorum. Artık onunla başa çıkamadım ve onu görmek benim için çok zordu, bu yüzden onu takip etmeyi bıraktım. (*Gaslighting, bireyin kendi hafıza, algı ve akıl sağlığını sorgulayıp irdelemeye iten bir çeşit kötü yönlendirme olarak tanımlanmaktadır. Bireyde veya seçilen grupta şüphe uyandırma, kalıcı inkâr, çelişki ve yalan yoluyla yavaş yavaş dikte edilir ve fark edilmesi kimi zaman güçtür.)

Onu neden takip etmediğimi açıkladığım için mutlu musunuz?

Ben de insanım ve duygularım var. Ve bu benim kişisel sosyal medya hesabım, bu yüzden takip etsem ya da takip etmesem de, sizi endişelendiren ne? Bunun artık bir sorun olmasını istemiyorum. Yeni zorluklar ve değişiklikler yaparken bu arkadaşımı destekleyeceğim. Ancak ikimizi karşılaştırmayın, kimin iyi, kimin kötü olduğunu sorgulamayın, çünkü bu BOL4’ün müziğiyle ilgili ve ondan keyif alan hayranların ve dinleyicilerin değerli anıları ile alakalı.”

BOL4, mayıs ayında “Puberty Book II” albümünden “Hug” ve “Leo” (feat. EXO’dan Baekhyun) başlıklı şarkıları ile bir dönüş yaptı.