BTS, NCT, ASTRO, SEVENTEEN Üyeleri Covid-19 Vakasıyla Bağlantılı Yerlere Ziyaretleri İçin Özür Diledi

1291

Park Gyuri ve Winner’dan Mino’nun Covid-19 vakalarının arttığı kulüpleri ziyaret haberlerinden kısa bir süre sonra klüplere giden daha fazla ünlü olduğu söylentileri yayıldı.

BTS’den Jungkook, NCT’den Jaehyun, Astro’dan Cha Eun-woo ve Seventeen’den Mingyu, ajansı aracılığıyla salgının onaylanmasından bir hafta önce Itaewon’daki bir restoran ve barlarda takıldıklarını itiraf etti.

Hepsinin Covid-19 için yaptırdığı testleri negatif çıktı.

Haberlere göre, dörtlü 25 nisan akşamından 26 nisan sabahına kadar birlikte takıldı. Bu, enfekte olmuş vakanın 2 mayısta mahalledeki kulüpleri ziyaret etmesinden bir hafta önceydi. Vaka 6 mayısta pozitif olarak test edildi. Itaewon’daki 100’den fazla yeni vaka bar ve kulüplerle ilişkilendirildikten sonra, “Central Disaster and Safety Countermeasures Headquarters” (Merkezi Afet ve Güvenlik Önlemleri Genel Merkezi) 24 nisan ile 6 mayıs tarihleri ​​arasında Itaewon’daki eğlence tesislerini ziyaret eden herkese evlerinden çıkmamalarını söyledi.

Dört idolün ajansları, güvenli mesafe önlemlerine dikkat etmedikleri için özür diledi. Ayrıca idollerin herhangi bir belirti göstermediklerini ancak gönüllü olarak test olduklarını ve sonuçların negatif çıktığını da açıkladı.

Güney Kore, virüsün yayılmasını engellemek için sosyal mesafe önlemleri almıştı.

19 nisanda, yeni vaka sayısında sürekli düşüşün ardından, hükümet düzenlemeleri gevşetti ancak yasal olarak bağlayıcı olmasa da güvenli mesafe önlemleri önerildi.

Mart ayında kapanan gece kulüpleri, dini yerle, kapalı spor ve eğlence tesislerinin gevşeme ile beraber uygun dezenfeksiyon protokollerini izledikleri sürece faaliyet göstermelerine izin verilmişti.