BTS’in “Dynamite” Kıyafetleri Hayır Müzayedesinde 162,500 Dolara Satıldı

441

BTS’nin “Dynamite” müzik videosundaki kıyafetleri bir yardım müzayedesinde 162.500 dolara satıldı!

Grup, en sevilen müzik videosundaki kostümlerini, her yıl Grammy Ödüllerini düzenleyen Recording Academy’nin hayırsever kolu MusiCares yararına müzayedeye bağışladı. 31 ocaktaki MusiCares Charity Relief Açık Artırmasından elde edilen gelir, MusiCares tarafından “COVID-19’un harap ettiği müzik insanlarına yardım sağlamak” için kullanılacak. Sivil toplum kuruluşu, ihtiyaç sahiplerine sağlık ve insani hizmetler sağlayan müzik endüstrisindeki insanlar için bir destek sistemi oluşturdu.

İyi bir amaç için bağışlanan “Dynamite” kıyafetleri arasında grubun videonun başında giydiği tişörtler, şapkalar, spor ayakkabılar, pantolonlar ve gömlekler var. Daha önce, Julien’s Auctions “ihtiyatlı bir şekilde” kıyafetlerin en az 20.000 ila 40.000 dolar arasında satılacağını tahmin ediyordu.

31 ocak müzayedesinde kıyafetler Japon sanat koleksiyoncusu Yusaku Maezawa ve YouTuber Hikakin tarafından 162.500 dolara satın alındı. BTS kıyafetleri etkinlikteki en yüksek fiyatı aldı.

BTS’nin daha önce Grammy Week 2020 yardım açık artırmasında, üyelerin kullandığı ve imzalanmış ısmarlama mikrofonları 83.200 dolara satılmıştı.

Bu arada, BTS’in “Dynamite” Grammy’de En İyi Pop İkili/Grup Performansı kategorisinde aday. 63. Grammy Ödülleri töreni 14 martta gerçekleştirilecek.