Buz Patenci Mariah Bell, Buz Patenci Lim Eun Soo’yu Pateniyle Yaraladı!

1194

Güney Koreli profesyonel patenci Lim Eun Soo (16), Amerikalı profesyonel patenci Mariah Bell (22) tarafından yaralandı.

‘ISU Dünya Şampiyonası – Kadınlar Kısa Programının’ resmi provası sırasında Lim, sırasını tamamladıktan sonra yavaşça pistin kenarında kayıyordu. Lim’in şirketi All That Sports’a göre Lim’den sonra prova yapması gereken Mariah Bell, Lim’i tekmeledi ve sol baldırına pateninin altındaki bıçakları geçirdi.

Lim, şiddetli ağrı nedeniyle provayı bırakmak zorunda kaldı ve sağlık personeli tarafından acil tedavi gördü. Ayrıca Kore Paten Birliği’nin eğitmenleri tarafından da ek tedavi gördü.

All That Sports’dan bir temsilci, “Lim Eun Soo, diğer patencilere müdahale etmemek için mümkün olduğu kadar kenarda kayıyordu. Bell’in arkadan nasıl geldiğini düşünürsek bu kasıtlı yapılmış bir şey.” dedi.

All That Sports ayrıca ‘ISU Dünya Şampiyonası’ için hazırlanırken Bell’in sürekli Lim’e zorbalık ettiğini iddia etti.

Bir muhabir Spot TV’ye, “Geçmişte bunu görmezden gelmemiz gerektiğine inandık ancak şampiyonluklar yaklaşırken bu durum gitgide kötüye gitti.” dedi ve “Bir kez olsun özür dileseydi bu kadar kötü olmazdı.” diye ekledi.

Lim, yaralanmasına rağmen yarışmaya devam edeceğini dile getirdi. Sonuçta, 20 marttaki şampiyonada Lim, 72.91 puanla 5. sıradayken, Bell 71.26 puanla 6. sırada yer aldı.

Bu arada internet kullanıcıları Bell’in Instagram’ına, “Yazıklar olsun.”, “Patenler başka bir yarışmacının bacağını korkakça kesmek için yapılmadı. Dürüstçe yaşa.”,” Eunsoo’ya karşı yaptığın bu hareket için üzülüyorum. Sporcu değilsin ırkçısın.” yazdı.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

The Bachelor finale starts tonight!! Don’t worry…..Romain said yes to all three???#photoshootsinhobbylobby

Mariah ? (@mariahsk8rbell)’in paylaştığı bir gönderi ()