CCTV, EXO’dan Lay’in Ters Takla Atarken Korkunç Düşme Görüntülerini Paylaştı

1330

Çin’de bir söz vardır “Sahnede bir dakika, sahne dışında 10 yıl pratik yapmaktır.” Sanatçıların sahnede çok kısa bir sürede performanslarını ortaya koyduklarını anlatan bir söz bu. Bu söz kesinlikle çılgın çalışma ahlakı ve profesyonelliği ile tanınan Lay Zhang için geçerlidir. Lay ocak ayında ters takla attığı bir performans içeren CCTV Bahar Şenliği Gala’da sahne almıştı.

Anlaşıldığı üzere, Lay Zhang sadece beş gün pratik yapmıştı. CCTV, 22 şubatta Bahar Şenliği Galası’nın prova görüntülerini yayınladı. Videoda Lay Zhang’ın prova sırasında ters takla attığını, ancak yüzü ve dizleri üzerine sert bir şekilde düştüğü gösterildi.

Daha sonra, Lay Zhang’ın yüzünde ve ellerinde yara izleri görüldü.

Ayrıca dizini tedavi ettirmek zorunda kaldı. Neyse ki, yaraları ciddi değildi.

 

Lay biraz dinlendikten sonra provaya devam etti ve ters taklayı tekrar denemek istedi.  Herkesin endişelendiğini görünce, “Beş dakika içinde, başarılı bir ters takla yapamazsam, bunu unutacağızç” dedi. Sonunda başardı. Gala’nın canlı yayını sırasında Lay Zhang ters taklayı başarıyla gerçekleştirdi.

Daha sonraki bir röportajda Lay Zhang, “Bence bunlar kendim için belirlediğim standartlar. Standartları karşılarsanız, o zaman kabul görürsünüz .Adımları hatırlarsanız, pratik yapmanız gerekmez. Adımları hatırladıktan sonra hangisini seçeceğinize karar verebilirsiniz.” dedi.

CCTV Bahar Şenliği Gala’da sahne alan William Chan, Lay Zhang’ın ters takla pratiklerini gördüğünü söyledi. William Chan “Ters takla için sahne arkasında pratik yapmaya devam etti. Az önce beş gün çalıştığını öğrendim. Bence onu gerçekten inanılmaz kılan şey bu.” dedi.

Bu, sadece Lay Zhang’ın sahneye olan sevgisi ve bağlılığının kanıtı.