“Chuang 2021” ve “Youth With You 3” Dikkat Çekmek İçin Savaşıyor

683

Yeni yılda rakipler Tencent ve iQIYI, izleyici için savaşmaya hazırlanırken yeni bir savaş alanı açılıyor. Birbirlerine doğrudan meydan okuyan bir hareketle, yayın platformlarının popüler idol hayatta kalma programları “Chuang 2021” ve “Youth With You 3” aynı zaman dilimlerinde yayınlanıyor. Tencent, “CHUANG 2021″i önceki yıllardan çok daha önce yayınladı ve hatta rakibi “Youth With You 3″u, bir gün önce yayına girerek geride bıraktı. Önceki yıllarda, “Youth With You 3” grubu her zaman biraz daha erken çıkardı. Bu yıl aynı gece final yapabilirler. “Chuang 2021” ilk olarak 17 şubatta her çarşamba ve cumartesi günü yayınlanacak bölümlerle karşımıza çıkarken, Youth With You 3. sezon 18 şubattan itibaren her perşembe ve cumartesi yayınlanmaya başlası. Her iki şov da son sezonlarında erkek stajyerleri içeriyor, bu nedenle izleyiciler 200 stajyerin yeni yüzlerini görmeyi bekliyor. (Not: Tencent’te “Chuang 2021” yayınlanıyor, iQIYI’de “Youth With You 3”)

Chuang 2021’in ana temsilcisi “Sister Who Makes Waves”ın merkezi Ning Jing iken, aktör Deng Chao ana ekibin kaptanı. Ekibin diğer akıl hocaları arasında Zhou Shen, f(x)’den Amber Liu ve R1SE’den Zhou Zhennan yer alıyor. Bonbon Girl’den Nene de kadroya uluslararası akıl hocası yardımcısı olarak katıldı.

Tencent, stajyerlerin birbirlerine oy vererek ve sıralamaları belirlemesine izin vererek bu yıl işleri sarstı. Ayrıca, bu sezon geçen yılki finale 7 yarışmacının kalması yerine eskiden olduğu gibi ilk 11 kişinin finale kalması durumuna geri dönüyor. İlk bölümde A grubuna üç stajyer yükseldi: Jaywalk Newjoy’dan Zhou Keyu, Oscar, Çinli-Brezilyalı geçen yıl “We Are Young”a katılan Oscar ve R1SE üyesi He Luoluo’nun grup arkadaşı Yi An Musical’dan Lin Mo.

“CHUANG 2021”, bu yıl Japon grup, Intersection üyeleri, Mika Hashizume, Kazuma Mitchell, Caelan Moriarty ve dünyaca ünlü sokak dansı şampiyonu Santa, ünlü koreograf Rikamaru gibi birçok üst düzey yarışmacı ile güçlü bir başlangıç yaptı.

“Youth With You”nun son sezonunda, daha çok Chris Lee olarak bilinen şarkıcı Li Yuchun, Youth’un yapımcısı olacak. Akıl hocaları ise Li Ronghao, Will Pan ve BLACKPINK’ten Lisa. THE9’dan Yu Shuxin gençlerin eğitmeni olacak.

iQiYi ayrıca bu sezon tam bir açık mikrofon politikası uygulayarak riskleri artırdı, yani eşlik eden vokal veya arka vokal yok. Ayrıca programın yeni kuralına göre sadece A, B ve C sınıflarındaki yarışmacılar kalabilecek. “Youth With You 3” ün ilk bölümünden önce şov, akıl hocaları performanslarını sergileyen bir önizleme bölümü yayınladı. BLACKPINK’ten Lisa, “Youth With You 2″nin yapımcısı olan Cai Xukun’un “Lover” adlı performansıyla herkesi büyüledi. Performans yayınlanmadan önce Lisa, teaser resimleri ile Weibo’da trend oluyordu.

iQiYi, yarışmacı seçme konusunda geçen yılki sosyal normlar tarafından tanımlanmamış ve sınırsız olma temasına da sadık kaldı. Bu yılki “sınırsız” yarışmacılar, endüstri standartlarına meydan okumak isteyen beş üyeli erkek grubu “Produce Pandas”ı içeriyor.

Ayrıca ProduceX101’i izlediyseniz şovu 20. sırada bitiren çok sevilen bir stajyer ve tanıdık bir yüz olan Tony Yu Jingtian’ı görmüşsünüzdür.

Her iki şovda da güçlü stajyerler olduğu için bu yıl hayranlar için zor olacak.