Chungha Yeni Albümü “Querencia”dan ve Geri Dönüşünden Bahsetti

253

Chungha uzun zamandır beklenen geri dönüşünü yaptı!

15 şubatta şarkıcı, “Querencia” adlı tam albümünü ve başlık parçası “Bicycle” için bir müzik videosunu yayınladı.

İlk tam albümünü çıkaran Chungha, geçen yıl albüm çıkışından önce “Stay Tonight” ve “PLAY” single’larını yayınlamıştı. “Querencia”nın ocak 2021’de piyasaya sürülmesi planlanmasına rağmen, şarkıcı aralık 2020’de COVID-19 olduğu için albüm çıkışı ertelenmişti.

Albümün yayınlanması için düzenlenen basın toplantısında Chungha, virüsle ilgili deneyiminden bahsetti. “O sırada minnettar olduğum şeyler hakkında düşündüm. Neyse ki, virüse yakalandığımı erken öğrendiğim için dışarı çıkmadım. Asemptomatiktim ve ateşim yoktu.” Şarkıcı, o zamandan beri tamamen iyileştiğini ve hayranlarının artık endişelenmeyeceğini umduğunu da sçzlerine ekledi.

Chungha, albümün kendisi için ne anlama geldiğini anlattı. “‘Querencia’ benim güvenli sığınağım. Sadece üç dakika bile olsa umarım hayranlarım için de bir sığınak olur. COVID-19 salgını nedeniyle çok fazla performansım olmadı ve hayranlarla görüşmek için harcadığım süre azaldı. Ne kadar endişeli hissedersem, ‘Querencia’ o kadar güvenli bir sığınak hâline geliyor. Şarkıları tek tek yayınlayıp hayranların tepkilerini görmek beni çok mutlu etti.”

Şarkıcı ayrıca albümün sözleri üzerinde çalışma deneyimini paylaştı. “Çeşitli yapımcılarla çalışırken, bundan sonra ne kadar çok çalışmam gerektiğini ve ne tür bir tarzı sevdiğimi keşfettim. Çok heyecanlanmıştım. Bundan sonra daha fazla parça üzerinde çalışmak için kendime meydan okumak istiyorum. İlerledikçe kendime meydan okumaya devam edebileceğimi fark ettim, bu yüzden gerçekten minnettarım.”

Başlık parçası “Bicycle”, ileriye doğru pedal çevirmenin ve ilerlemenin heyecanını ifade eden bir R&B pop-trap şarkısı. Chungha, performansına hazırlanmak için harcadığı çabadan bahsetti ve koreografinin genel havasını güçlü ve cesur olarak tanımladı. Chungha ayrıca icrası en zor şarkılar sıralamasında “Bicycle”in “PLAY”ın hemen yanında olduğunu açıkladı. “Dansçıların da konu hakkında çeşitli fikirleri var. “Bicycle” ve “PLAY” arasında seçim yapamayacakları noktaya geldiler.”

Chungha, yeni rekorlar kırmaktan ziyade sağlığın önemini vurgulayarak, “Bu albüm uzun bir yolculuk olduğu için bir an bir ödül olarak birinciliği kazanmak istemeyi düşündüm. Ancak hazırlık sürecinde daha da çok şey kazandım, bu yüzden o anları herkesle paylaşmak harika olur diye düşünüyorum. Promosyonları sağlıklı bir şekilde tamamlamak istiyorum. Herkese sağlıklı olduğumu göstermek istiyorum. Hâlâ iyileştiğimi bilmeyen pek çok insan var. Albümümü sağlıklı bir şekilde tanıttığımı onlara göstermek istiyorum.” dedi.

Chungha, “Pandemi nedeniyle istenmeyen bir durumda sıkışıp kaldık. Tüm bu melankolinin ortasında, biraz da olsa müzik yoluyla insanları acılarından kurtarmak istedim. Bu albümü herkesin biraz unutmasına yardımcı olması umuduyla oluşturdum.” dedi.

Aşağıdan “Bicycle” müzik videosuna göz atın!