Çin Dizisi “Love and Destiny” 2020 Uluslararası Emmy Ödüllerinde En İyi Dizi Dalında Aday Oldu

1751

Chang Cheng ve Ni Ni’nin başrolleri paylaştığı Çin dizisi “Love and Destiny”, 2020 Uluslararası Emmy Ödülleri’nde en iyi telenovela (TV dizisi) için aday gösterildi! Çoğumuzun aşina olduğu Emmy Ödülü dışında, Uluslararası Emmy Ödülleri, Amerika Birleşik Devletleri dışında üretilen ve yayınlanan olağanüstü TV programlarını ödüllendiriyor.

İQIYI ve GCOO Entertainment tarafından üretilen “Love and Destiny”, ilk kez 15 Temmuz 2019’da Çin video platformu iQiyi’de bir web dizisi olarak yayınlandı. 11 ödül için finale kalan 44 eser, tüm dünyada 20’den fazla ülkeden seçildi ve “Love and Destiny” adaylar arasında yer alan tek Çin dizisi.

“Love and Destiny” savaş tanrısı Jiu Chen ile genç peri kızı Ling Xi arasında Romeo ve Juliet tipi bir aşk hikâyesini anlatıyor. Ling Xi, insanları korumak için iblis tanrıyı mühürledikten sonra yanlışlıkla Savaş Tanrısı’nı yıllarca süren uykusundan uyandırır. Ancak Ling Xi’nin varlığı iblis tanrıyı serbest bırakabilir.

“Love and Destiny”nin adaylığına tebrik ediyoruz! Dizi yıllar boyunca “Ten Miles of Peach Blossoms” ve “Ashes of Love” gibi hitlerin olduğu aynı popüler türde. Bu sanat eserinin uluslararası beğeni topladığını görmek gerçekten iç açıcı! Tüm Emmy Ödülü sahipleri 23 Kasım 2020’de New York’ta düzenlenecek bir törenle açıklanacak.