Çinli Popstar ve “Vanguard”un Aktörü Zhu Zhengting Sadece Yakışıklı Bir Yüzden İbaret Değil

383

Koronavirüs salgını ve sinema salonlarının kapanması nedeniyle sekiz ay rafa kaldırıldıktan sonra, Jackie Chan’ın gişe rekorları kıran aksiyon gerilim filmi “Vanguard” nihayet bugün (30 Eylül) vizyona girecek.

Çok beklenen sahnelerin ve kung fu’nun yanı sıra, film aynı zamanda harika manzaralara sahip. Çekimler Londra, Dubai, Zambiya ve Hindistan da dahil olmak üzere dokuz farklı yerde yapıldı ve bir dizi genç, iyi görünümlü aktör filmde yer aldı. Bunlardan biri, 24 yaşındaki yükselen Çinli yıldız Zhu Zhengting.

Zhu Zhengting, Çin realite erkek grubu yarışmaları “Produce 101” ve “Idol Producer” da yer aldı ve şimdi popüler C-pop grubu NEXT’in lideri.

Zhengting, hayatının ayrılmaz bir parçası olan müzik ve dansta ilerlerken bu ikisiyle yetinmeyi düşünmüyor. Bu yılın başlarında yaptığı bir röportajda “Hayatımı sınırlamak istemiyorum. Herkesin gerçekleştirilecek sayısız potansiyele sahip olduğunu düşünüyorum. Her karar tamamen farklı bir sonuç doğuruyor. Yeni ve keşfedilmemiş şeylerle ilgilenmeyi, yeni şeyler denemeyi gerçekten seviyorum.” dedi.

Taktir edilen Hong Konglu yönetmen Stanley Tong’la görüştükten sonra (tamamen şans eseri) ve onu beklenmedik bir takla ile etkiledikten sonra, kendisine “Vanguard”da yer alma şansı sunuldu ve bunu hemen kabul etti.

Zhengting “Her çocuk bir kahraman olmak ve diğerlerini kurtarmak ister. Herkes bir aksiyon filminde olmak ister, benim için de aynı şey geçerli.” diyor.

Vanguard’ın genç dahi silah uzmanı

Vanguard’da Zhengting, oldukça zeki bir silah ustası ve yetenekli bir hava saldırısı teknoloji uzmanı olan Condor’u canlandırıyor. Jackie’nin karakteri Tang Huanting’in yönettiği uluslararası bir güvenlik ekibinin en genç üyesidir.

Ekip, bir iş adamını ve kızını askeri bir gruptan kurtarmak için tehlikeli bir göreve çıkar ve eylemlerini durdurmak için bir terörist grubun peşine düşer.

Filmin Fragmanı:

Condor, sahneleri boyunca çoğunlukla havadadır ve hoverboard benzeri bir uçakta ek topçu yardımı sağlar. Gökyüzünde gezinmek bir esinti gibi görünse de gerçek tamamen farklı. Zhengting, ağır bir kıyafet giymiş olarak birkaç saat boyunca havada iplerle asılı kalması gerektiğini açıkladı. Kavurucu hava da onun tarafında değildi.

Deneyimin korkutucu olup olmadığı sorulduğunda, oyuncu şu cevabı verdi: “Aslında ekstrem sporları seviyorum, bu yüzden iyiydim.” Parkur ve paraşütle atlamanın yanı sıra, daha önce insan sapanına binmeyi bile denemiş! Oyuncu “Gerçekten havalı hissettim.” deyip güldü. “Süpermen veya Iron Man gibi birçok erkek etrafta uçabilen kahramanları sever. Benim için aynısını yapabilmenin gerçekten çok harika olduğunu hissediyorum.”

İkonik Jackie Chan ile tanışmak

Babasının çok saygı duyduğu idolü ile yüz yüze gelmek, Zhengting için kesinlikle sinir bozucu bir deneyimdi. “Yanlış şeyler söylemekten ve yanlış şeyler yapmaktan korkuyordum.” dedi. Jackie ile birlikte çalıştıkları sahnelerde, Jackie tam bir profesyoneldi. Jackie ona cesaret ve tavsiye vermiş ve hatta Zhengting’e yemek zamanlarında daha fazla yemesini hatırlatıyormuş.

Olgunluk ve büyüme

Bir idol olarak geçirdiği son iki yıla geri dönüp bakınca Zhengting, eleştirilerin ve nefret edenlerin zorbalığıyla uğraşmak zorunda olduğunu söyledi. Neyse ki, olumsuzlukta çıkmaza girecek biri değil. Onların eleştirileri, daha da sıkı çalışmasını sağladı. “Benden nefret eden insanlardan rahatsız olmak yerine, neden çabalarımı beni destekleyen ve sevenlere odaklamayayım?” dedi.

“Diyelim ki 100 kişi var. 100 kişiyi de kendinize benzetmeniz imkânsız. Her zaman, bazı insanların asla tatmin olmayacağı kısımlarınız ve yaptığınız şeyler olacaktır. Kendinizi geliştirmek için çok çalıştığınız sürece ve geride pişmanlık bırakmayın, bence bu yeterli.”

Vanguard şu anda sinemalarda gösteriliyor ve filmde aynı zamanda Yang Yang, Ai Lun, Mu Qimiya ve Xu Ruohan’ı da rol alıyor.