“Day and Night”ın Devam Dizisi Rafa Kaldırıldı

375

Yerel ve uluslararası pazarlarda rekor kıran başarısına rağmen, Pan Yueming’in hit suç dizisi “Day and Night”ın, uzun zamandır beklenen devam dizisi olmayacak gibi görünüyor. Dizinin yönetmeni Wang Wei, geçtiğimiz günlerde IFeng’e verdiği bir röportajda bombayı patlattı ve “Diziyi çekip çekmemek benim kişisel kararım değil. Telif hakkı sahibinin ve yapımcıların kararına bağlıdır. Ben sadece bir yönetmenim ve başka hiçbir şeye karar veremem.” dedi.

Wang Wei ayrıca planlanan devam dizisinin senaryosunun aslında 2017 gibi erken bir tarihte mevcut olduğunu belirtti. Hikâyenin çekilmesinden önce orijinalden diziye sorunsuz bir şekilde geçişini sağlamak için bir elden geçirme gerekiyor. “Bu yüzden şahsen bunu yönetmenin bakış açısından yapmayı planlamıyorum.” diye ekliyor.

Tarihi ve romantik dizilerle dolu bir sektörde, “Day and Night” karmaşık ve mükemmel bir şekilde yazılmış senaryosuyla, farklı zevklere hitap edecek bir şey arayan izleyicilerin hayalini yakalamış gibi görünüyor. Şimdi bir klasik olarak lanse edilen bu iyi yapılmış suç dizisi, suç gerilim türündeki “The Bad Kids” ve “The Long Night other” gibi diğer eşit derecede iyi dizilerin çoğunun çekilmesine vesile oldu. Ayrıca ABD eğlence devi Netflix tarafından da alındı ve dizinin küresel izleyicilere daha fazla ulaşmasını sağlandı.