Dilraba, O Kadar Güzel Olduğunu Düşünmüyor

1515

Dilraba, genellikle Çin’deki en güzel yüzlerden biri olarak kabul edilir. Uygurlu aktris sık sık birçok derginin kapağını süslüyor ve ünlü güzellik sıralaması anketlerinde üst sıralarda yer alıyor. Buna rağmen Dilraba kendini güzel görmüyor. Oyuncu, kısa süre önce COSMO dergisinin ocak kapağını süsledi. Röportajında, görünüşüne güvenmediği ve kendisi hakkında neredeyse “The Long Ballad” dizisinden vazgeçmesine neden olan olumsuz yorumlar konusunda samimi açıklamalar yaptı.

Dilraba oyunculuğu neden sevdiğini net bir şekilde açıklıyor: “Oyunculuk kendi değerimi fark etmeme yardımcı olabiliyor. Oyunculuğum tanındığında, çalışmalarımın boşuna olmadığını hissediyorum. Oyunculuktaki yaratıcılığı da seviyorum. Bir kişiyi tanımlamak için bir kelime kullanmak yeterli. Performans yoluyla canlı ve taze bir insan yaratılabilir. Aslında ben taze şeyleri seven biriyim. Ben de oyunculukta bu tür çalışmaları seviyorum. Her 3-4 ayda bir yer değiştiriyor ve bir grup yeni partnerle çalışıyorum. Aslında, oyunculuk yoluyla, bu dünyadaki farklı yaşam tarzlarını deneyimleyebiliyor ve farklı insanlarla etkileşim kurabiliyorum.”

Bununla birlikte, “The Long Ballad” üzerinde çalışmayı düşünürken, biraz tereddütlüydü, çünkü görünüşünün çok modern olduğunu ve eski tarihi dizileri çekmek için uygun olmadığını söyleyen birçok internet yorumu gördü. Bu onun moralini bozdu. Bunun dışında, Dilraba manhua (çin çizgi romanı) okumaya başladı ve “Li Changge” karakterinin sadece 15-16 yaşında olduğunu keşfetti. Bu yüzden yaşının (28) karakteriyle uyuşmadığını hissetti. Ancak, karakterin kendisini çeken ve karakteri sevmesine neden olan dönüşümünü ve büyümesini görmeye başladı.

Dilraba’nın “The Long Ballad”da “Li Changge” karakteri.

Dilraba, gençliğinden beri kendisini her zaman normal bir Xinjiang (Sincan) kızı gibi hissettiğini ve özellikle güzel olduğunu düşünmediğini söyledi. Aslında diğer kızların güzelliğini kıskanıyordu. “Eğer dudaklarım biraz daha kalın olsaydı, gülümsediğimde iki gamzem olurdu. Keşke gözlerim daha tek göz kapaklı olsaydı ve sonra biraz olsun Avrupalı kızlar gibi burnum kalkık olsaydı.”

Olumsuz yorumlar ve güvensizliği nedeniyle Dilraba, “İyi görünmediğimi söyleyecekleri için o sırada oyunculuk yapmamayı bu yüzden düşündüm. Bu doğru. Hangi kız başkalarının ‘Sen çok çirkinsin.’ dediğini duymak ister.” Tam Dilraba bırakmayı düşündüğünde içindeki diğer ses belirdi ve ona “İnternetteki yorumları neden önemseyesin? Birinin görünüşü hakkında yorum yapmak kaba bir şeydir. Herkesin güzellik algısı farklıdır. Herkesi tatmin etmenin bir yolu yok. Farklı karakterleri canlandırabildiğini görmelerine izin vermelisiniz.” dedi.

“Xinjiang’da (Sincan) 5 adım yürüdüğünüzde bir Dilraba görebilirsiniz.” diye bir söz vardır. Dilraba gülüyor ve bu sözü duyduğunu söylüyor ama “Görünüşüm o kadar da olağanüstü değil. Ben de o kadar yetenekli değilim. Sincan’da gerçekten çok güzel kızlar var ama her yerde güzel kızlar var!” diyor.