En Çok Beklenen 5 Tarihi Fantastik Çin Dizisi

2868

Son yıllarda, Çin tarihi fantastik dizileri popülerlik kazandı ve “Sword of Legends”, “The Journey of Flower” ve “Ashes of Love” gibi diziler yayınlandıklarında büyük beğeni topladı. 2019’da, bu tür için daha da büyük bir popülariteyi hit dizi “The Untamed” sağladı. Bugün, hayranların merakla izlemeyi beklediği 5 tarihi fantastik diziyi sıraladık.

Immortality

Luo Yun Xi ve Chen Fei Yu’nun oynadığı “Immortality” popüler bir roman olan “The Husky and His White Cat Shizun”‘a dayanmaktadır. Chu Wan Ning (Luo Yun Xi), derin ruhsal güçlere sahip asil ve dürüst bir adamdır ve her zaman insan dünyasını korumuştur. Mo Ran (Chen Fei Yu) da onun müritlerinden biridir ve yetenekli bir uygulayıcıdır, ancak genç yaşta çektiği acılardan dolayı sık sık ustası Chu Wan Ning’e karşı çıkar.

Douluo Continent

“Douluo Continent” yazar Tang Jia San Shao tarafından yazılan aynı adlı romanın uyarlamasıdır. Hikâye, çocukluğunda annesini kaybeden ve babasına bağımlı olan Tang San’ın (Xiao Zhan) ilham verici yolculuğunu anlatıyor. Tang San yaşına göre oldukça olgun ve titizdir, genç yaştan itibaren pek çok zorluk yaşamak zorunda kalmıştır. 6 yaşında güçleri uyanır ve eğitim için bir akademiye gönderilir. Yu Xiao Gang’ın öğrencisi olur ve öksüz Xiao Wu’yu(Wu Xuan Yi) korumaya ve ona bakmaya söz verir. Yu Xiao Gang, güçlerini geliştirmek için onları Shrek Akademisi’ne gönderir ve burada diğer 5 gençle bir araya gelirler ve Shrek’in Yedi Şeytanı grubunu oluştururlar.

Miss The Dragon

Önceki iki dizinin aksine, “Miss The Dragon” roman uyarlaması değil, ancak “Stairway to Stardom” dizisinden yer alan oyundan uyarlanmıştır. Hikâye, tesadüfi bir karşılaşma sırasında bir yılanı kurtaran bir hizmetçi Liu Ying’i (Zhu Xu Dan) anlatıyor. Yılanın, iyiliğinin karşılığını ödemek için onunla evlenmek isteyen Yuchu Longyan (Dylan Wang) adında bin yaşında bir ejderha olduğu ortaya çıkar. Aşk hikâyeleri 3 yaşamı aştıkça ikisinin hayatları iç içe geçer.

Ling Long

Listemizdeki bir sonraki dizi “Ling Long”. Hikâye, bir felaketin ardından kaos çağına giren Suchuan adlı gizemli kıtada geçiyor. Yuan Yi (Lin Yi Lin), genç bir hükümdar olarak tahta çıkar ve sıkıntılı zamanlara son vereceğine söz verir. Kaosun kaynağının tanrıların düşmesinden kaynaklandığına inanır. Yuan Yi, güçlü bir ruhani güce sahip olan Ling Long (Zhao Jin Mai) adlı bir kızı aramak için imparatorluk şehrinden ayrılır. Ling Long ve Yuan Yi, Suchuan’ı kurtarmak için heyecan verici bir maceraya atılır.

Mirror: Twin Cities

Aktör Li Yi Feng’i bir tarihi fantastik dizide görmeyeli epey zaman oldu. Son dizisi 2016’da oldukça popüler olan “Noble Aspirations”dı. Sevilen aktörün hayranları, yeni yükselen aktris Chen Yu Qi ile “Mirror: Twin Cities”de oynayacağı için heyecanlanabilir. Dizi, yazar Cang Yue’nin aynı adlı romanından uyarlamadır. Li Yi Feng, yeni nesil Deniz Prensi Su Mo rolünü oynuyor. Kılıç Aziz’in kadın öğrencisi Bai Ying (Chen Yu Qi) ile tanışır. İkisi birbirlerine âşık olurlar ama aynı zamanda bilmeden nesillerdir devam eden bir kan davasına karışırlar.