Eski AOA Üyesi Mina, Jimin Tarafından Zorbalığa Uğradığını Söyledi Ve Bir Diğer Eski Üye Youkyung da Paylaşım Yaptı

2942

Bir cilt bakım ürünü dolandırıcılığı için sosyal medyada hayal kırıklığını açığa vurduktan yaklaşık bir gün sonra, eski AOA üyesi/aktris Mina, hayranlarını bir kez daha endişelendirdi. Bu kez AOA’daki günlerinde “zorbalık” olduğunu itiraf ederek uzun bir mesaj gönderdi.

İlk olarak, Mina anonim bir hesabın kötü niyetli bir DM’sinde kendisine “Kaybol Sürtük” yazılması üzerine bir yazı paylaştı.

“Ben de kaybolmak istiyorum ama anneme bakmalıyım. Ah, çok fazla “beyinsiz” diye DM alacağım. Haklısınız ben “beyinsizim” ve hayatımda hiçbir şeyi doğru düzgün öğrenemedim. Ailemin durumundan dolayı genç yaştan beri para kazanmak zorunda kaldım. Babam vefat ettikten sonra, bekleme odasında ağladığımda beni dolaba sürükleyen, ruh hâlini bozduğu için ağlamayı bırakmamı söyleyen bir unnie (abla) vardı ve ona korktuğumu söylemeye çalıştım. Ona babamın ölmesinden korktuğumu söylemeye çalıştım. O zaman bana verdiği cevabı unutamam. Başka zorbalık mı? Başka sert sözler mi? Diğerleri önemli değil. Bende öyle derin bir yara bıraktı ki, bu yüzden kendimi uyumaya, sinir gevşetici ve uyku haplarını almaya zorladım. Programlarımla iyi bir iş çıkarmam gerekiyordu ama parçalanmış hissettim. Hatta o yüzden hayatıma son vermeyi bile denedim.

Dürüst olmak gerekirse, insanlar bana idol veya oyuncu olarak saygı göstermese bile sorun değil. Ben de kötü olduğumu biliyorum, hiçbir şeyde iyi değilim. Ama gerçekten mutluydum ve çok çalıştım. Hâlâ bu alanda olmayı seviyorum. Asla idol olma konusunda strese girmedim ve gerçekte asla AOA’dan ayrılmak istemedim ama benden nefret eden bir kişi yüzünden, 10 yıl boyunca zorbalığa katlandıktan sonra vazgeçtim ve her şeyin sonunda ona dönüp küfür etmek istedim.

Sonunda AOA’dan vazgeçtim. Diğer üyelerle AOA olarak tanıtım yapmaktan gerçekten keyif aldım. Ama bir süre önce, bu tavşanın babası vefat etti ve kendimi çok üzgün ve garip hissettim. Onun tam olarak nasıl hissettiğini biliyorum. Cenazeye gittiğimde o unnie ağladı ve üzgün olduğunu söyledi. Çok tatmin edici değildi ve kalbim gerçekten çok acıdı. Bundan sonra her şey anlamını kaybetti. İyiydim onu suçlamayı bırakmıştım ama o zamana kadar zaten çok kırılmıştım. Korkuyordum. Ara verdiğim sürece kendime vakit ayırdım ve biliyordum. Yeni bir şeyler denemek istedim, depresyon ve endişe bozukluğum için tedavi görmeyi denemek istedim ama ara vermişken çok şey yaşadığımı gördüm.

Çok yorgunum. İnternet kullanıcılarının çevrimiçi olarak nasıl şeyler söylediklerini biliyorsunuz, değil mi? Kimse benim ne olmaya çalıştığımı bilmiyor. Kimse yüzümü görmek ya da konuşmamı ve tüm bunları duymak istemiyor, ama buna rağmen ben doğmak istediğim için doğmadım am ağzım var, ellerim var. Artık kendimi kontrol edemiyorum ve annem için yaşamam gerekiyor.

Beni sevmiyorsanız bana ilgi göstermek istemiyorsanız sorun değil. Beni rahat bırakamaz mısınız? Çünkü her şeyin benim hatam olduğunu biliyorum.” diyerek bir yazı paylaştı.

Ardından Mina bir paylaşım daha yaptı ve şu açıklamayı yaptı:

“Neden AOA’daki bu unni (abla) hakkında yazdım? Babamın pankreas kanserinin son aşamasında olduğunu söylediklerinden sonra vefat edeceğini biliyordum. Ama o zaman, onun tarafından tekrar azarlanmaktan korkuyordum. O zamanlar bir oyunculuk rolüm vardı ve aynı zamanda grup olarak geri dönüş yapıyorduk, çok fazla programımız vardı ve diğer üyelere yük olmak istemedim. Repliklerimi ezberlemek ve gülümsemek zorundaydım, bu yüzden babam hakkında düşünmemeliydim çünkü yapacak işlerim vardı. Odasına bile gidemedim, çünkü eğer içeri girip onu kanserin son aşamasında bir deri bir kemik görürsem kesinlikle ağlardım. Ablam beni aradı ve babamın konuşamamasına rağmen beni görmek istediğini söyledi.

Ama düşündüm, ya programlarım sırasında ağlarsam, ya unnie bana tekrar bağırırsa? Çok gençtim ve bu yüzden sadece böyle yapmak zorunda olduğumu düşündüm. Her şeyden çok azarlanmaktan korktum. Bu yüzden onu daha sık ziyaret etme şansım oldu ama yapmadım ve babam gözlerini kapattığında gitmesine izin verdim. Yanındaki deftere ‘kızım nerede?’ yazarak hemşireye göstermiş ama çalıştığım için ona gitmemiştim.

Duyduğuma göre unnie’nin ailesinin VIP odasında kalmasına izin verilmiş ve tüm programlarını iptal etmiş. Umarım doğru değildir. Unnie de bir profesyonel davranmalıydı. “Ağlamazsan iyi olur, tamam mı? Modu düşürürsün. Senin yüzünden neden herkes endişelenmek zorunda.” diyordun. Umarım unnie de üstesinden gelebilir. Bana söylediklerini, bana yaptıklarını asla unutamıyorum, bulanık olsa bile her şeyi hatırlıyorum.

Bunların hepsini hatırladığımda, ilaçlara tutunuyorum. Ama bence babamla ilgili olay sonsuza dek benimle kalacak. Unnie için sadece bir anlık söylediği bir şeydi ama benim için gerçekten bir yara olarak kaldı. Sonunda, ayrılmadan önce konuşmamız için 5 dakikamız olduğunda, bunu anlattım. Ve sonra bana baktın ve ‘Böyle bir şey söyleyecek kadar sürtük değilim.’ dedin. Ama başka bir üye cesaretini topladı ve “evet unnie söyledin” dedi. O kadar şok oldum ki başka bir şey söyleyemedim ve ‘O insan mı?’ diye düşündüm. Ve o zaman elveda dedik. Dürüst olmak gerekirse, o kadar akıllı değilim, bu yüzden gerçekten kötü bir anıya sahibim ama seninle birlikte liste sonsuza kadar uzar ve orada çok şey var. Ama sadece bir şey söyleyeceğim çünkü kim bilir, ajansla olan sözleşmemi feshettim ama sözleşmenin ihlali için ödeme yapmamı isterse ne olur? Her şeyi söylemedim, sorun olmaz değil mi? Senin yüzünden, çok sayıda hap alıyorum ve sol bileğimi çok fazla kestim, sinirler hasar gördü böylece acı çekiyorum ve ağrıyor. Ama anneme baktığımda, yaşama arzusunu hissediyorum, para kazanmalıyım. Bu yüzden hâlâ kabus görmeme rağmen yara izi tedavisi için çok çalışıyorum. Komik olan şey, ayrılmadan önce, biz AOA üyeleri sensiz birlikte içki içip konuşup her şeyi çözmeyi denedik hiç kimse bilmiyor ne ben ne diğer üyeler. Benden neden bu kadar nefret ettin? “

Bunun üzerine AOA üyesi Jimin “kurgu/kurmaca” yazılı bir Instagaram hikâyesi attı ve daha sonra sildi.

Eski AOA üyesi Mina, Jimin’in zorbalık iddiasını reddetmesinin ardından kendine zarar verdiğine dair kanıtlar yayınladı. Mina, Jimin’in “Fiction” yazısına doğrudan yanıt veren başka bir paylaşım daha yaptı. Hayranlar, sol bileğinde kendine zarar veren yara izleri paylaştığı için endişe duyuyor. Eski AOA üyesinin gönderisi şu şekildedir:

“Sadece bir trilyon şeyden birini söyledim. Bunun kurgu olduğunu söylersen tanrı tarafından cezalandırılacaksınız. Böyle olma. Tanıklar ve kanıtlar var. Üzgünüm ama her iki taraftan da haber almaya gerek yok çünkü yanlış bir şey yapmadım. Birlikte geçirdiğimiz son günlerde saç ekimi yaptırmak istedim ama anestezi bitmediği için dans antrenman odasına geç kaldım. Önceden aradım ama sesinizi duyar duymaz, işleri kaosa sürükleyeceğini biliyordum, böylece dans çalışma odasına gidemedim. Ve o gün tekrar intihar etmeye çalıştım. Bu benim en büyük hatam. Yanlış yaptığım her şeyi söyledim, şimdi seninle ilgili hikâyeleri paylaşmalı mıyım? O kadar çok şey var ki hepsini yazmak çok rahatsız edici olacak. Ama vicdanın varsa bunun bir kurgu olduğunu söyleme.. Neden sildin? Kurgu olduğunu söylemeye devam et bunu duyunca şaşıracak birçok insan olacak. Ah, o zaman bile hatırlayamadığını söyledin ve böyle şeyler söyleyecek kadar kötü biri olmadığını söyledin, değil mi? Vay canına, hafızanı bu şekilde silebilmek güzel olmalı. Acı veren kelimeler söyleyen kişiler genellikle onları hatırlayamadığını söylüyorlar. Lütfen benim hafızamı da sil. Lütfen lütfen. Sonra tekrar, muhtemelen bileğimi görebiliyor ve suçluluk hissetmiyorsunuz, değil mi? Muhtemelen yüzüme lanet ediyorsun.”

Ardından Mina, Jimin’in ismini vererek yaralı bileğinin bir fotoğrafıyla bir paylaşım daha yaptı onda ise şunları paylaştı:

“Kurgu mu? Bu, kurgu olarak adlandırılamayacak kadar korkutucu. Unni, 3-4 sefer iz tedavisi gördüm ve yara izleri daha hafif hâle geldi. Ama senin verdiğin anılar asla zihnimden kaybolmayacak ve her gün beni delirtmeye devam edecek. Jimin unnie dava mı? Bunu yapamam çünkü param yok. Zihinsel zararlar için tazminat mı istiyorum? Bunlardan hiçbirine ihtiyacım yok ve bunu yapmaya niyetim yok. Sadece senin yüzünden harap olduğumu hissediyorum, unni. Acı çekiyorum ve zor zamanlar geçiriyorum. Tek isteğim karşımda durman şimdiye kadar yaptığın tüm yanlışlar için samimi bir özür dilemen. Bunun yeterli olacağını düşünüyorum. Unni, bana zorbalık yapan biri olarak iyi yaşıyorsun. Benim için her gün gözlerimi açmak işkence ama aileme bakmalıyım. Lütfen ne yaptığını kabul et ve özür dile. Kalbimdeki yumruyu da bırakmak istiyorum, tamam mı? ” dedi.

Bu paylaşımın ardından Mina’nın ajansı Woori Actors’tan bir kaynak “Mina şu anda tanıdıklarla ve arkadaşlarla birlikte ve duygusal dengesini yeniden kazanıyor.” dedi. Ajans personelinin de endişe duymadan düzenli olarak onunla temasa geçtiği bildirildi. “Onun iyiliğini sağlamak için elimizden geleni yapacağız.” denildi.

Daha sonra Mina, aşağıdaki mesajı göndermek için Instagram hesabına döndü:

“Gelip benden özür dilemekte zorlanıyor olmalısın. Ne zaman yeni bir menajerimiz olsa, korkutucu olduğumu ve aptal gibi davrandığımı söylerdin. Neden korkutucu ve aptal gibi davrandığımı söyledin? Sadece seçmelere gittiğim ve diyet yapmaya çalıştığım için yüzümün daha güzel görünmesine takıldığımı söyledin ve “Mina, vücudunda sorun nedir? Görmekten nefret ediyorum. Biraz kilo al.” dedin. Biz stajyerken, bana vurdun ve bunun ön tarafta olduğum için olduğunu söyledin. Sana resmi bir tonda “İyi uyuyabildin mi?” “Evet, özür dilerim.” ve “Teşekkürler” demek zorundaydım. Her şey senin istediğin gibi olmalıydı, istediğin herkesi yurda getiriyordun. O kadar gürültülü oluyordu ki uyumak için uygulama odasına gidiyordum. “Hey, bu günlerde filanca çok değişmedi mi?” gibi şeyler söylerdin ve farklı üyeleri hedeflerdin. Oh, hatırla seni ilk önce saç ve makyaj mağazasında selamlamadığımda beni azarladın mı azarlamadın mı? Bunlar sadece hafif şeyler. 10 yıl boyunca çok daha kötü olan çok şey var. Ama senin sayende kaybedecek hiçbir şeyim yok ve hiçbir şeyden korkmuyorum. Korku kaynağım sen olduğun için, varlığın bana stres getirirdi. Daha önce yazdıklarımı görmemiş olamazsın, değil mi? Sadece hayatımın bir parçası oldu ve şimdi hepsini unuttum ve kalan tek şey zihinsel hastalık. Bazı sert sözlerle birlikte. Ne zaman bir vasiyet yazsam, senin ismini eklerdim. Belki bir gün okuduğunda kendini suçlu hissedersin diye düşündüm. Stres kaynaklı kasılmalarım ve çöküşlerim olurdu, intihar etmeye çalışsam ve dibe vursam annem ağlayordu. Kız kardeşim kanserle savaşıyordu ama benim yüzümden acil servise gitmeye devam etmeleri gerekiyordu. Seninle hiç konuşmadım ve stajyer olduğumuzdan çıkış yaptığımız ve terfi ettiğimiz zamana kadar yanlış bir şey yaptım mı? Yaptıysam söyle. Beni sevmedin mi, çünkü pohpohlama konusunda iyi değildim, değil mi? Ama yine de elimden geleni yaptım. Bana ne söylenirse söylensin gülümseyip sana yaklaşmaya, gururumu bir kenara bırakmaya devam edecektim. Zihinsel sağlığın için reçeteli ilaçlar aldığını ve zor zamanlar geçirdiğini duyduğuma şaşırdım. Söylemek istediğin her şeyi söyledin ve neredeyse yapmak istediğin her şeyi yaptın, çok bencildin. Seni çok kıskanıyorum. Tabii ki, herkesin mücadelesi var ama en azından bunu özgürce ifade edebildin mi? Bense her zaman gizlemek zorunda kaldım. Şu anda kafam yerinde değil.. Ama beni böyle yapan kişi sensin. Aileme zarar veren kişi sensin. Eskiden zihinsel olarak güçlüydüm. Stajyerken, lider olduğunu ve kendime sana acımam gerektiğini söylerdim. Ama bunca yıldan sonra hâlâ aynı. Senin yüzünden acı çektiğimi kimseye söyleyemedim. Sonunda işler sözleşmeleri yenileme zamanı geldiğinde patladı ve ailem öğrendi. Ailem sana hiçbir şey söyledi mi? Kızları biri yüzünden intihar girişiminde bulunsalar bile, asla sinirlenmediler. Ne zaman istersen ağlayabilirdin ve çok rahat ederdin. Bana 10 sene boyunca tekrar söyleyeceğinden endişelendim. O zamanı nasıl geçirdim? Sonunda senin yüzünden 200’e yakın uyku hapı aldım. Çöktüm ve hiçbir anım yok. Adını bir A4 kâğıdına yazdım ve anneme üzgün olduğumu ve her gün böyle yaşadığımı söyledim. Kırılabildiğim kadar kırıldım. Benim yüzümden, annem de depresyondan muzdarip, biliyor musunuz? Yaşamak istemememe neden olan tek kişi sensin, ben ciddiyim, tek sebep sensin. Gelip benden içtenlikle özür dilemiş olsan bile, zaten kırıldım, böylece dibe vuruyorum aniden ağlamaya başlıyorum, bir bıçak çıkarıyorum bir parça kâğıda ‘Shin Ji Min’ yazıyorum. Çok kırıldım ve öfkeyle doluyum, kalbim ağrıyor ve çıldırıyormuşum gibi hissediyorum. Annem, babam ve kız kardeşim için üzgünüm. En azından benden neden nefret ettiğini bana söyleyemez misin? Bana yaptığın her şeyden sonra benden nefret etmediğini söyleyemezsin. Ben çok üzüldüm. Ne zaman gözlerimi açsam üzülüyorum. Deli gibi hissediyorum. Bu çok zor. Ön yolcu koltuğunda otururken ve bize dönünce, kalbim yerinden çıkacaktı çünkü bana bir şey söyleyeceğini düşündüm. Senden bir özür istiyorum. Bu ne işe yarayacak? Bilmiyorum. Ama bir şeye ihtiyacım var gibi hissediyorum çünkü çok kızgınım. Bana işkence etmen için hiçbir neden yok, değil mi? Shin Ji Min, ha? Keşke sadece bir gün için ne hissettiğimi hissedebilseydin, keşke zamanda geriye gidip bir günü seninle değiştirebilseydim. Bir şey söyle. Hadi duyalım. Benim hakkımda bu kadar nefret ettiğin ne? Ha? Senden de gerçekten nefret ediyorum. Sen olmasaydın, şimdi nasıl olurdu? En azından muhtemelen her gün ağlamam, her gün kâbus görmem ve intihar girişiminde bulunmam, değil mi? Çünkü hiçbir şey yapmadım, dürüst olmak gerekirse senin hakkında konuşmak ve insanlara senin yüzünden zihinsel hasta olduğumu söylemek istiyorum. Bu yüzden şimdi böyle üzgünüm, değil mi? Sonunda bastırdıklarım patladı. Artık tutamıyorum, artık saklayamıyorum.”

Yazmaya devam etti:

“İlaç aldığını ve uykuya daldığını duydum, iyi olmalı. Başımı lavaboya sokuyorum ve ağlamamaya çalışıyorum. Ondan fazla uyku hapı yutabilirim ama uykuya dalamam, şaşırtıcı değil mi? Uyuyabilmek için günlerce beklerim. Bileklerimi kessem ve evimizin zemini kanla kaplı olsa bile faydası yok. Ne zaman öleceğimi düşünüyorum ve bazı insanlar beni kurtarmaya koştular, değil mi? Neden benim yüzümden acı çeken bu kadar çok insan olmalı? İyi uyuyor musun? Bunu duyduğum anda tekrar kızdım, kriz geçirdim ve öfke ile doluydum. Ben garipim, çok garipim. Her zaman kafanıza lavaboya sokman gereken bir hayat yaşamaya çalışın. Berbat. Sen çok kötü birisin. Bunu bilmelisin. Ben de uyumak istiyorum. Ben de uygun bir gece uykusu çekmek istiyorum. Etrafımdaki herkes neden senin yüzünden acı çekmek zorunda? Beni neden bu kadar kötü bir insan yaptın? İnsanları endişelendirmeyi bırakmak istiyorum. Ama çok kızgınım, çok üzgünüm, deliriyor gibi hissediyorum. Uykuyu bırak ve özür dile. Uyanın, artık kırılmış hissetmememi sağla. Vay canına, çok kızgınım.”

Bir sonraki yazısı şöyle:

“Rüyam muhtemelen gerçekleşmeyecek, değil mi? Ama eğer bir insansanız, böyle davranmamalısınız. Ve FNC Entertainment, onlara sonunda her şeyi anlattım. Aklımdan geçenlerin yarısını söyledim gözlerimi bile düzgün bir şekilde açamadım ve kekeledim. Yüzlerce uyku hapı almaktan tam olarak iyileşmedim ama onlara Jimin yüzünden olduğunu ve beni dinlemeyeceklerini söyledim. Kiminle konuşmalıyım? Kızmamalı mıyım? Her gün böyleyim. Her gün böyle yaşıyordum ve bilmiyordun çünkü bunun hakkında konuşmadım. 21 yaşımdan itibaren [Kore yaşına göre], ilaç şişelerimi saklıyorum ve gizlice ilaç alabiliyorum, böylece dayanabiliyorum. Ben böyle yaşadım. Shin Ji Min, senin yüzünden. Şu anda çok iyi uyuyan kişi yüzünden.”

Mina başka bir mesaj paylaştı:

“Birisi yüzünden acı çeken herkese… Savaşın. Tutmayın. Ya da birini yakalayıp söyleyin. Uyku hapları mı? Onları almayın. Asla bitmeyecek. Benim gibi yaşamayın. Tutmayın. Yapmak istediğiniz her şeyi yapın ve kendinizi ifade edin. Lütfen böyle yaşayın.”

Bu olayların üzerine bir diğer eski AOA üyesi Youkyung, Instagram’da birçoğunun son tartışmaya bağlandığı bir yazı paylaştı. “Dürüst olmak gerekirse, o zamanlar herkes gözümde aynı görünüyordu.” diye yazdı. “Duyduğum bu şarkının sözleri gibi, sanırım herkes tekrar tekrar savaşmalı.” Youkyung ayrıca Sleeping with Sirens’in şarkısı olan “Leave it All Behind”in şu sözlerini paylaştı “Seyircilerin gözlerini unutamam. İçimde hissettiğim acıyı öldürmek istiyorum. Ama sevdiğim insanlar için bırakmam. Bu yüzden ışığı gördüğüm güne kadar iyiyim diyeceğim.” Ayrıca, “Sabah uyandığımda, yaptığım ilk şey o gün vazgeçmek.” başlıklı resmi de paylaştı.

Ne Jimin ne de FNC Entertainment, Mina’nın şu anki iddiaları hakkında bir açıklama yaptı.

İnternet kullanıcıları sosyal medya üzerinden Mina’yı destekleyen mesajlar bıraktılar. #WeLoveYouKwonMina taglarını başlatarak destek oldular. Bazı kullanıcılar aşağıdaki videoyu paylaşarak Jimin’in Mina’ya ekran önünde de kötü davrandığını fark ettiler.