EXO’dan Kai, Esquire Röportajında, Taemin ile Arkadaşlığı, En Sevdiği Takma İsim ve Pek Çok Şeyden Bahsetti

786

EXO’dan Kai, ekim sayısından fotoğraf çekimi ve röportaj için Esquire Korea ile yeniden bir araya geldi!

Esquire, idolden dergiyle son röportajından bu yana geçen dört yıla dönüp bakmasını istedi. Kai “Çoktan dört yıl oldu mu?” dedi. “Son dört yılda ne yaptım? Sanırım çok şey oldu. EXO ile tanıtım yaptım ve yeni SuperM grubu da oluşturuldu. Ayrıca solo albümüm üzerinde de çalışıyorum. Uzun zaman olduğu için çok şey oldu ve çok şey yaptım, ama duygularımın dört yıl önceki gibi olduğunu düşünüyorum. Ben o zaman da çok eğlenmiştim.”

Moda felsefesi konusunda Kai, “Modanın bir insanın kişiliğini veya düşüncelerini göstermesinin bir yolu olduğunu düşünüyorum. Arabasından ya da iç tasarımından da birinin ne tür bir insan olduğunu anlayabilirsiniz ama kıyafetlere kim olduğunuzu birçok insana göstermenin en kolay yolu olarak bakıyorum. Bilirsiniz bu sezgiseldir. Bence moda, kim olduğunuzu göstermenin en basit ve en büyük aracı.”

Esquire, EXO performanslarının çoğunda merkezde yer aldıktan sonra hayranlarının ona “master of center” takma adını nasıl verdiklerini gündeme getirdi. Kai şöyle cevapladı: “Ah, bir ‘master of center’ olmaktansa, muhtemelen merkezde durdum çünkü ana dansçı benim. Sanırım öyle görüyorlar çünkü merkezde olduğum için biraz daha öne çıkıyorum.” Kai, gelecekte de kendisine bu pozisyon verilmeye devam ederse, çok çalışmaya söz verdi.

Kai’ye, kendisini iyi hissetmese bile pozisyon alması gerektiğinde, merkezde olmanın çok fazla baskı oluşturup oluşturmayacağı soruldu. “Baskı hissetmediğimi söylersem yalan olur. Dayanıklılığımı korumanın zor olduğu bazı şarkılar var ve diğer üyelerin işini kolaylaştırmak için güçlü bir performans sergilemem gereken bölümler var. Ancak, bir grup olduğumuz gerçeği, hepimizin oynayacağı kendi rollerimiz olduğu anlamına gelir. Benim rolüm merkezde olduğumda diğer üyelerin işini biraz kolaylaştırmak ve merkezde olmadığım zamanlarda üyelerin havalı görünmesini sağlamak. Zor olduğu zamanlar oluyor ama üyeler benim iyi olmadığım yerleri telafi ediyor. Bence EXO, birbirlerinin eksikliğini telafi etmekte gerçekten iyi bir grup.”

Esquire, Kai’nin hayranlarının kendisine pek çok takma ad verdiğini belirtti ve ondan en sevdiği takma adı paylaşmasının istedi. Kai “En sevdiğim “Ayıcık” diye yanıtladı. Bana öyle diyorlar çünkü ayıcık gibiyim ve bu benim favorim. Onlar da onu çok seviyor gibi görünüyor.”

Son zamanlarda hayranların “Panty Oppa” (“oppa”, kadınların ağabeylere veya erkek arkadaşlara karşı kullandığı bir isimdir) diye yeni bir takma isim aldığını paylaşırken güldü.

Bu takma isim “Ask Us Anything”da Kai ile Baekhyun’un “Kulaklık” oyunu oynarken Kai’nin, Baekhyun’un “two syllables inside padding” sözünü “two syllables inside panties” olarak yanlış anlamasından geliyor. (İngilizce “panties” kelimesi Korece’de hem erkek hem de kadın iç çamaşırları için kullanılır).

Kai sözlerine şöyle devam etti: “İlk önce ‘panty oppa’ lakabını gerçekten beğenmedim, ancak birçok insan bunu arkadaşça bir şekilde düşünerek söylüyor. Şimdi eğlenceli olduğunu düşünüyorum ve hoşuma gitti.”

“Ask Us Anything”i aşağıdan Türkçe altyazı seçeneğini seçerek izleyebilirsiniz:

Video 20 milyon görüntülemeyi aştı ve Kai’ye o sırada bunun bu kadar büyük bir konuşma konusu hâline gelmesini bekleyip beklemediği soruldu. Ki, hiçbir fikrinin olmadığını ve bunun komik bir durum olduğunu düşündüğünü söyledi. Kai ayrıca “Bu tür bir konu kesinlikle komik. Ben de izlerken çok güldüm ve annem de çok sevdi. Dürüst olmak gerekirse, eski arkadaşlarımla birlikteyken benim aralarında en komik olduğumu söylüyorlar ve sanırım insanlar bu video sayesinde benim o tarafımı öğrendiler.” dedi.

Kai, video trend olduktan sonra bu tür şeylerle dikkat çekmekten endişelendiğini söyledi. “Beni tanımayan biri Kai’yi “Panty Oppa” olarak öğrenebilir ve sonra benim performansımı sergilediğim bir videoyu izlediğinde dansımın komik göründüğünü düşünebilir.” dedi. “Sadece çekim yaparken komik bir durum olduğunu düşünmüştüm ancak ondan sonra, beklediğimden daha fazla insan bana ‘Panty Oppa’ demeye başladı. Hatta ilk kez tanıştığım biri bana birdenbire “İç çamaşırı ile iyi iş çıkardın.” dedi.Dürüst olmak gerekirse, gerçekten stresliydi.”

“Ancak, beni “Panty Oppa” aracılığıyla öğrenen insanlar izlemek için performans videolarımı aradılar.” dedi. “Bu kişi “Panty Oppa” mıydı?” ve “Çok iyi dans ediyori “Panty Oppa” imajının tam tersi.” gibi videolarda bazı yorumlar var. Kai, insanların sahneki ve sahne dışındaki büyük farkı görebildiklerini ve bu yüzden artık bu konuda daha rahat ve olumlu olduğunu söyledi.

Esquire, solo çıkış yapma planlarının ilk olarak 2018’de paylaşıldığını ve geçtiğimiz günlerde bununla ilgili resmi bir açıklama yapıldığını belirtti. Tanıtımlara ne zaman başlamayı planladığı sorulduğunda Kai, “Dürüst olmak gerekirse hazırladığım çok şey var, biraz hazırlık zamanına ihtiyacım vardı. Yakında göstermeyi planlıyorum, bu yüzden lütfen biraz daha bekleyin.”

Kai ve SHINee’den Taemin çok iyi arkadaş olarak tanınıyorlar ve son zamanlarda ikisi de SM Entertainment grubu SuperM’de birlikte tanıtım yapmaya başladılar. Esquire, Kai’den şu an ile farklı gruplarda tanıtım yaptıkları zaman arasında herhangi bir fark olup olmadığını paylaşmasını istedi.

“Ben stajyerken, Taemin ile o yaşlardaki tek stajyerlerdik. Doğal olarak yakınlaştık çünkü ikimiz de dans etmeyi seviyorduk ve ilk çıkışımızdan sonra iş aracılığıyla tanışma şansımız olmadı. Ajansımızda görüşebilirdik ama stajyer olduğumuzdan beri arkadaş olduğumuz için iş hakkında fazla konuşmadık. Ama şimdi birlikte tanıtım yaptığımıza göre, iş hakkında çok konuşuyoruz. Şimdi Taemin hakkında bilmediğim çok şey öğrendim. Onu 10 yıldan fazladır tanıyor olmama rağmen, onun hakkında bilmediğim çok şey vardı. Taemin de ayrıca benim hakkımda bilmediği şeyleri öğrendiğini söyledi.”

Kai’nin tam röportajı ve fotoğraflarını Esquire Kore’nin ekim sayısında bulabilirsiniz.