EXO’dan Kai Solo Çıkışı, Taemin ve Baekhyun’dan Aldığı Tavsiyeler ve Daha Fazlası Hakkında Konuştu

473

EXO’dan Kai, merakla beklenen solo çıkışından bahsetti!

Kai, 30 kasımda ilk solo albümü “KAI” için bir basın toplantısı düzenledi. Albüm, başlık parçası “Mmmh” dahil olmak üzere altı parça içeriyor. EXO üyesi Baekhyun, etkinliğin sunucusuydu.

İlk solo albümünü çıkışından sekiz yıl sonra çıkaran Kai, “Hayranları ilk kez bir solo albümle selamladığım için garip, gergin ve heyecanlı hissediyorum. Bir dakika öncesine kadar gergin değildim. Hiçbir fikrim yoktu ama buraya geldikten sonra heyecanlı ve gergin hissediyorum. EXO konserlerinde ve şovlarında solo performanslar sergiledim, ancak ilk kez resmi olarak bir solo albüm yayınladığım için gergin ve heyecanlıyım. Baekhyun, bu yıl “milyon satıcı” unvanını elde etti. Gurur duyuyorum ve bu enerjiden güç kazandım.” dedi.

Müzik videosunu açıklamadan önce Kai, “EXO’daki özel yeteneğim ışınlanma. Işınlamayı solo albümüme de dahil etmeye çalıştık.” dedi. Sanatçı, stil için de çok çaba sarf ettiklerini açıkladı.

Müzik videosunu izledikten sonra Kai, “Kalbim acıyor. İlk müzik videomu izlemek kalbimi acıttı ve kalbim daha hızlı attı. Şimdi gerçek hissettiriyor.” dedi ve Baekhyun’a “Sen de böyle mi hissettin?” diye sordu. Baekhyun, “Benimkini ilk gördüğümde, ‘Neden bu kadar şişmişim?’ diye merak ettim, sadece böyle şeyleri görebiliyordum. Kai’nin müzik videosu kesinlikle sanatçı Kai hissini veriyor.” dedi.

Kai, albümün adının “açmak” anlamına geldiğini ve halka kalbini açma arzusunu yansıttığını açıkladı. Kai, amacı için çekiciliğini, sesini ve dansını ve aynı zamanda bir sanatçı ve bir insan olarak farklı yönlerini genel halka sergilemek istediğini açıkladı. Vokal tonuna en uygun olanı ve sahnede hangi performansı gösterebileceğini düşünürken albümdeki tüm şarkıları kişisel olarak seçtiğini açıkladı.

Kai, “EXO’nun albümlerini herkesten daha çok seviyorum ama solo albümümde biraz daha sevdiğim şarkıları, dansları ve giyim tarzlarını sergilemek için çok uğraştım. Çevremdeki insanlar farklı. EXO ile tanıtım yaparken iyi görünümlü üyelerdenim ama artık dansçılarım var, bu yüzden insanların bana biraz daha fazla odaklanıp odaklanamayacağını merak ediyorum.” dedi.

Ayrıca Kai, sanatçı arkadaşlarından yardım almaktan bahsetti. Kai, “Taemin önce solist olarak çıkış yaptı, bu yüzden bana işleri nasıl yapmam gerektiği ve bir solist olarak nelere daha çok dikkat etmem gerektiği konusunda birçok tavsiye verdi. Kayıt sırasında Baekhyun’a sorular sormaya devam ettim. Üyeler doğrudan bana çok yardımcı oldu. Basit bir “Do good, hwaiting” demek yerine, daha kaliteli bir albümü nasıl üretebileceğim ve EXO-L’in ne istediği konusunda birçok fikir sundular. Üyelerden her biri solo olarak yükselirken, çok şey öğreniyor ve çok düşünüyorlar. Seviye atladıktan sonra EXO olarak yeniden bir araya geldiğimizde hangi sinerjinin yaratılacağını görmek beni heyecanlandırıyor.” dedi.

Son olarak Kai hayranlarına olan minnettarlığını dile getirdi. “Hayranlarımız için müteşekkir bir yürekle çok hazırlandım. Zor ve yoğun bir zamandı ama hayranları düşünürerek hazırlandım ve her şeyin üstesinden gelebildim. İlk çıkış yaptığımda, kendi kendimi tatmin ve bir sanatçı olarak ulaşmak istediğim hedefler önce geldi, ancak EXO-L’den çok fazla sevgi aldığım ve bana samimiyetle yaklaştıkları için ben de samimiydim. Umarım hayranlar bunu duygularımın samimi bir ifadesi olarak görürler. Çaylak sanatçı Kai şimdi başlıyor, lütfen bana iyi bakın.”

Kai’nin “KAI” albümünün başlık şarkısıdır “Mmmh”ın müzik videosuna aşağıdan göz atın: