Filipinliler Dört Yaşındaki Bücüre Gülüyorlar

1211

Manila’nın 21 km güneyindeki Cavite eyaletindeki bir çocuk uykuluyken anaokulunda yaptığı bir hareketle insanlara doyasıya kahkaha attırmayı başardı.

Minik öğrenci Dean Lewis Pagtakhan, 28 ağustosta Kawit, Cavite’deki kreşine gitti.

Bücürün büyükannesi Agnes Ravillo Orillos’un 30 ağustostaki paylaştığı videoda Dean sırasında fosur fosur uyurken arkadaşları okul bitiğinden çıkmak için sıraya giriyor.

Dean’ın arkadaşları birer ikişer çıkmaya başlayınca yardımcı öğretmen bücürün yanına gelip eşyalarını topluyor ve onu uyandırıyor.

Uyanan Dean okul çantası diye sandalyeyi takmaya çalışıyor.

Büyükanne: “Okula uyumaya gidip çantanla sandalyeyi karıştırınca epey bir kişiyi güldürdün evlat.” diye yazdı.

Video on bir milyondan fazla izlendi, iki yüz binden fazla da paylaşıldı. Video uykusundan kalkınca saçma sapan işlere imza atmış bir sürü insanın da hislerine tercüman oldu.

Büyükanne altı eylülde inquirer.net’e verdiği röportajda o gün Dean’ın okula gitmeden önce hamile teyzesinin yiyeceklerinden yediğini söyledi.

“Yavrum hamile teyzesinin yiyeceklerini yemişti. Okula ilk geldiğinde uykulu değilmiş.” yorumunu yapan büyükanne, Dean’ın uyumasını hamile kadına ait yiyecekleri yemesine bağladı.

“Öğretmen onlara etkinlik verince bunu yapabilirdi ama birden uykuya dalıvermiş. Sonra çıkma zamanı geldiğinde hâlâ uyuyordu. Sonra yardımcı öğretmen eşyalarını toplamasına yardım edince korkuyla çantasını karıştırmış.”

Büyükanne videonun internette yayılmasını beklemediğini söyledi. “Şaşırdım. Pek çok insan özellikle hemşerilerim komik buldu.” açıklamasını ekledi.

Ufaklığa gelirsek, videosunun dört bir tarafa yayılmasından hiç de şikâyetçi görünmüyor.