Gong Yoo, GQ Röportajında Gelecekten, Seyahat Etmekten ve Başka Pek Çok Şeyden Bahsetti

430

GQ’nun son sayısında Gong Yoo’nun hayatı ve kariyeri hakkında konuşması yer alıyor!

Gong Yoo, şık ve zarif tarafını yakalamak için yapılan fotoğraf çekiminin ardından, “klasik” stile olan sevgisinden bahsetti. “Sadece moda açısından değil, aynı zamanda mobilya ve arabalar açısından da klasik şeyler hakkında giderek daha fazla nostaljik oluyorum. Ne kadar harika olduklarını zaman geçmeden öğrenemezsiniz. Kişisel olarak, bugün giydiğim gibi abartılı veya süslü kıyafetlerden ziyade temel ve klasik kıyafetleri tercih ediyorum. Benim yaşımdaki biri için doğal bir görünüm bu.”

Oyuncu ayrıca Park Bo Gum ile birlikte yeni filmi “Seo Bok”daki rolü için çok fazla kilo vermesinden bahsetti. “Başka bir diyet yapmamın nedeni yüzümü değiştirmekti. Ki Heon karakteri sağlıklı bir insan değil, bu yüzden yüzünün biraz sıska görünmesi gerekiyordu. Ayrıca çalıştım, bu yüzden yüzüm inceldi ve daha fazla kas kütlesi kazandım. Filmde ilk insan klonu olan Seo Bok’u koruma rolünü oynuyorum. Seo Bok’u canlandıran Park Bo Gum, sağlam bir çerçeveye sahip ve sandığınız kadar kırılgan değil. Ben de bunu aklımda tuttum ve büyümeye odaklandım.”

Röportajcı, projelerinin çoğunun “hümanizm” etrafında döndüğünden bahsettiğinde oyuncu “Zamanla filmografim üzerine düşündüğümde, başlangıç noktamın kendim de dahil olmak üzere insanlara şefkat olduğunu düşünüyorum. “Goblin”i çekerken “savunmasız” kelimesini çok kullandım. Bence insanlar sonsuz derecede savunmasız hayvanlar. Kulağa harika geliyor mu bilmiyorum ama bence biraz belirsiz bu. Birbirimize karşı daha şefkatli olsak, bir gün dünya daha güzel olmaz mıydı?”

Gong Yoo, zamanla daha rahat ve esnek olmaktan da bahsetti. “Pek açgözlülüğüm yok. Bu çok klişe bir söz ama bunu ifade etmenin farklı bir yolunu bulmak zor. Kendi kendime, “Bunu şimdi yapmasam sorun değil. Acele etmek istemiyorum.” diyorum ve bence bu düşünceleri artık benim yaşımda gerçeğe dönüştürmek mümkün. Daha rahat ve cesurum, bu yüzden gerçekten yapmak istediğimi başkalarının ne düşündüğünü umursamadan yapabilirim. Başkaları beni eleştirdiğinde bundan nefret ederdim, ama şimdi gerçekten umurumda değil. Başkalarının ne düşündüğü konusunda endişelendiğim için pek çok eğlenceli şeyi kaçırdığımı fark ettim. Sanırım, ancak böyle şeylerden kurtulursanız daha rahat hissedebilirsiniz.”

Röportajcı, bir gün Jeju Adası’nda küçük bir restoran işletmek istediğini söylediğini hatırlattı. Gong Yoo, “Cep telefonumdaki fotoğrafların yaklaşık yüzde 80’i yiyecekle ilgili. Bir lokantadaki yemek gerçekten lezzetli görünüyorsa ve tadını merak edersem gidip kendim yerim. Gerçekten yemeğe bayılırım. Bir restoran açmak istediğimi söylememin sebebi belki de bir mekâna olan bağlılığımdı. Çok küçük de olsa güzel ve sade bir yerde kalma arzum var. Daha sonra gerçekten bir restoran açıp açmayacağımı bilmiyorum ama kırlara yakın yaşamak istiyorum. Şu an yaptığım gibi, bir bina ormanında yaşamak istemiyorum.” dedi.

Gong Yoo seyahatten bahsetti ve “Kaliforniya’da güneşi özledim. Amerika Birleşik Devletleri’nde bir ay yaşadım. Uyandığımda spor yapmak için yerel spor salonuna gittim ve ardından batı kıyısında gezmek için bir araba kiraladım ve farklı yerlere yürüdüm. Ayrıca mayoyla ve parmak arası terliklerle sahile gittim ve kumun üzerinde uzanıp kitap okudum ve müzik dinledim. Cennet gibiydi. Bronzlaşmayı seviyorum, bu yüzden küçük terasımda beyaz plastik bir şezlongum var. Hava güzel olduğunda bir kutu birayla orada yatarım. Müzik dinliyorum ve güneşi içime çekiyorum. Küçük mutluluklar bunlar.”

Oyuncu ayrıca günlük rutinini de paylaştı. “Genelde egzersiz yaparım. Bir önceki gece ne kadar içmiş olursam olayım ne kadar yorgun olursam olayım spor salonuna gidiyorum. Egzersiz yaptıktan sonra duştan eve geldiğimde, bugün başarısız olmadığım için rahatlarım. Bu bir çeşit saplantı. Rahatça yemek yemem için egzersiz yapmam gerekiyor. Yaşlandıkça vücudum çok daha hızlı çöküyor. Ben ilgilenmezsem bu apaçık ortaya çıkacak. Şimdi 40 yaşın üzerinde olduğuma göre, vücudun asla yalan söylemediğini anlıyorum. Bugünlerde spor salonuna gidemiyorum, bu yüzden evde egzersiz yapıyorum.”

Son olarak Gong Yoo, pozitif bir zihniyete sahip olmaktan bahsetti. “Hayatımın sadece yarısını yaşadım bu yüzden bunu söyleme konusunda temkinliyim ama sonuçta projelerim beni temsil ediyor. Nedense insanlar benim sahip olduğumdan daha fazlasına sahip olduğumu düşünüyorlar. İnsanlar her zamanki hâlimi veya röportajlarımı gördüklerinde, bence bana hak ettiğimden daha fazla değer veriyor. O kadar derin bir insan olduğumu sanmıyorum ama insanlar beni olumlu bir ışık altında gördüklerinden, bu beni daha iyi bir insan olmaya itiyor. Beni seven ve destekleyen insanlarla iç içe olduğumu düşünüyorum. Birlikte iyi yaşlandığımız için minnettarım.”