“Good Morning America” Girls’ Generation’ı BLACKPINK ile Karıştırdı

2037

 

ABC’nin “Good Morning Americaprogramında geçen yıl Amerika’daki K-Pop akımıyla ilgili olarak PSY ve BTS gibi sanatçıları vurgulayan bir video yayınladı. Ancak bu videoda Girls’ Generation’ın “Genie” adlı MV’si ekrandayken konuşan kişi Girls’ Generation diyeceğine BLACKPINK diyor. Bu videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Hayranların yaptığı araştırmaya göre ABC’nin 2012 yılındaki K-Pop’un etkisi bölümünde PSY’ın “Gangnam Style” ve Girls’ Generation’ın “Genie” kliplerinin aynısının kullanıldığı keşfedildi.

Dahil edilen video kliplerin çoğunda Girls’ Generation bulunuyor. Havaalanı sahnesinde birden fazla Soshified kalbi görülebilir. Tiffany ve Yoona’yı bir binaya girerken görebilirsiniz. Videoda idollerin, idol olmak uğruna özel eğitimlerden geçtikleri hakkında konuşulduğu sırada Hyoyeon ve Yuri’nin çıkış yapmadan önceki videoları ekranda beliriyor.

Hem BLINK’ler hem de SONE canlı yayında ABC’nin yaptığı hata için resmi bir özür istiyor.

Bu olaydan sonra ABC kendi YouTube kanalına videoyu düzenleyip koydu. Bu sefer videoda 1:37’den itibaren Girls’ Generation yerine BLACKPINK’i görebilirsiniz: