gugudan’dan Mina, tvN’in Yeni Dizisi ‘Hotel del Luna’da IU ve Yeo Jin Goo’ya Katılıyor

1568

6 nisanda Xportsnews, Mina’nın IU ve Yeo Jin Goo ile birlikte “Hotel del Luna”nın oyuncu kadrosuna katıldığını ve 18 yaşındaki Kim Yu Na’yı canlandıracağını söyledi.

“Hotel del Luna”, Seul’un şehir merkezinde, hayaletlerin dolaştığı gizemli bir otel hakkındadır. IU, yanlış anlaşılmasından dolayı cezalandırılan kötü huylu, kararsız, güvensiz ve açgözlü bir karakter olan Jang Man Wol’u oynayacak. Yeo Jin Goo’nun karakteri Goo Chan Sung, mükemmeliyetçi olan fakat aslında yumuşak bir kalbi olan seçkin bir otelcidir.

Senaryosu Hong Sisters olarak bilinen Hong Jung Eun ve Hong Mi Ran tarafından yazılmış, “Doctors” ve “While You Were Sleeping”in yönetmeni Oh Choong Hwan’ın yönetmeni olduğu ‘Hotel del Luna’ bu yıl yaz ayında tvN’de yayınlanacak.

Mina, bu sektöre ilk kez 2016 yılında “Produce 101” ile I.O.I üyesi olarak girdi ve çok sevildi. O zamandan beri aktif olarak gugudan grubunun bir üyesi ve “20th Century Boy and Girl”, “Dokgo Rewind” ve en son olarak “Mama Fairy and the Woodcutter” gibi birçok prodüksiyonda rol aldı.