Güney Kore’nin En Sevilen Zombi Filmi “Train To Busan”ın Amerikan Uyarlaması Yapılacak

149

“Train To Busan” 2016’daki en ilgi çekici zombi filmiydi. Çok büyük bir başarıyla, yurt içinde ve yurt dışında birçok hayran topladı. Zombi kıyameti hayranları için iyi bir haber (veya kötü, “filmi rahat bırakın!” diyenler için) var, filmin ABD’de yeni bir versiyonunu yapılacak.

Yapımcılığını New Line Cinemas’ın üstlendiği ve muhtemelen Timo Tjahjanto’nun yöneteceği bu yeniden yapımı hayata geçirmek için korku filmi işlerinde deneyimli birçok büyük yapımcı biraraya geliyor. Tjahjanto, “The Night Comes For US” filmini Netflix’te yayınladıktan sonra dikkatleri üzerine çekti.

Yapım ekibinin diğer üyesi, “Saw” ve yakında çıkacak olan “Mortal Kombat” filmini yaparak büyük övgüler alan James Wan olabilir. Bir diğeri ise “IT” ve “The Curse of La Llorona”yı yapan senarist Gary Dauberman olabilir. Bu iki isim “The Nun”, “Annabelle” ve “The Conjuring Franchise” gibi korku türüne çok önemli katkılarda bulundu.

Şu anda çıkış tarihiyle ilgili bir haber yok. Bu yüzden şimdilik orijinal filmi ve devamı olan “Train to Busan: Peninsula”yı izlememiz gerekecek.