Henry, SM Entertainment’dan Ayrıldıktan Sonra Kariyerine Yeniden Başlamak İçin Stajyer Hayatına Nasıl Döndüğünü Paylaştı

469

18 Kasımda MBC’nin “Radio Star” bölümünde Park Mi Sun, Bada, Henry ve Jaejae konuk olarak yer aldı. Park Ji Hoon da özel bir sunucu olarak gösteride yer aldı.

Bölüm sırasında Henry, SM Entertainment’tan ayrıldıktan sonra kariyerine yeniden başlamaktan bahsetti. Özel sözleşmesinin sona ermesi üzerine nisan 2018’de ayrılmadan önce 10 yıldır SM’deydi. Daha sonra Çin’deki faaliyetlerini yönetmek için kendi stüdyosunu kurdu. Kasım 2018’de, yeni kurulan bir ajans olan ve Çinli film yapım şirketi Filmko Entertainment Group ve ABD’li ortaklarını içeren küresel bir yönetim ekibinin parçası olan Monster Entertainment Group ile sözleşme imzaladı.

Henry, daha önce bir telekomünikasyon şirketinde çalışmış olan kardeşi Clinton’ın, Henry’e yardım etmek için Kore’ye geldiğini ve mevcut ajansını kurduğunu paylaştı.

Henry, “SM’den ilk ayrıldığımda güven doluydum. Her şeyi yapabileceğime inandım. İlk planım her şeyi kendim yapmaktı. Bir yerde bir şovda görünmek için bir davet alırsam hemen gidecektim. Ama erkek kardeşim böyle yaparsam felaket olacağını söyledi. Artık beni destekleyen bir ajansın gücüne sahip olmadığımı, hepsini kendi gücümle yapmak zorunda olduğumu fark ettim.” dedi.

“Büyük bir sorumluluk hissettim. Bu yüzden stajyer olmaya geri dönmeye karar verdim. Bu kardeşimin önerisiydi. Bana en çok hangi enstrümanları çaldığımı sordu. Keman çaldım dedim. Zaten çalmayı bildiğim için keman öğrenmeye devam etmeme gerek olmadığını düşünmüştüm ama ‘En çok çaldığın enstrüman buysa en çok pratik onunla yapmalısın’ dedi. Ayrıca “gitar, vokal, opera ve dans da çalışmalısın” dedi.”

“Ancak stüdyoda dans uygulama odası yok. Bu yüzden farklı stüdyolarda uygulama odaları kiralayarak pratik yapıyorum. Kang Daniel’in kullandığı uygulama odasına bile gittim. İlk seferinde sordum ve onun iznini aldım ama ikinci sefer ona söylemeden gittim.”

Henry kısa süre önce mini albüm “Journey” ve başlık parçası “RADIO” ile geri dönüş yaptı.

Müzik videosuna aşağıdan göz atın:

Henry “Radio” şarkısı için  ‘Radio Challenge’ başlattı. Super Junior’dan grup arkadaşları Heechul, Donghae ve Siwon da challenge’ye destek verdiler.