Heroes in Harm’s Way: Çin’in Pandemi Temalı Dizisi ve Xiao Zhan’ın Dönüşü

844

COVID-19 salgınına karşı verilen mücadelenin kanıtladığı bir şey varsa, o da kahramanların her zaman pelerin takmadığıdır. Evet, sağlığımızla ve “bildiğimiz hayatla” ilgili zorluklarla karşı karşıyayız, ancak hayatın her kesiminden kahramanlar ayağa kalkmaya ve nezaketleri, fedakârlıkları ve cesaretleriyle bize ilham vermeye devam ettiler. Gerçek insanlardan gerçek hikâyeleri sergileyen CCTV yapımı “Heroes in Harm’s Way” dizisi bu gündelik kahramanlara ve ön cephelerdeki insanlara saygı göstermeyi amaçlıyor.

Bunun tanıdık geldiğini düşünüyor olabilirsiniz çünkü gerçekten Lai Jiayin, Yang Yang ve Jin Dong’un rol aldığı COVID-19 temalı bir başka dizi “Together” ile benzerlikler taşıyor. “Heroes in Harm’s Way”in yedi kısa öyküden oluşan içeriğiyle formatı da benzer. Yine de bu durumda, iki dizinin benzer yapıda olması çok da önemli değil çünkü bu isimsiz kahramanlar hikâyelerinin anlatılmasını hak ediyor.

Dizi hakkında kayda değer olan şey de, üç kuşak etkili aktörlerin, bu şaşırtıcı insani direnç ve umut hikâyelerini diziye çevirmek için bir araya gelmeleridir. “Heroes in Harm’s Way”de Yang Zhigang, Yu Yi, Hu Ke, Chen Shu, Ma Tianyu, Han Xue, Kan Qingzi, Shane Xiao Yan, Xu Jiao, He Minghan, Li Yixiao, Jiang Yan, Sa Rina, Xiao Zhan ve daha fazlası yer alıyor.

Xiao Zhan’ın Geri Dönüş Dizisi

Dizide gerçekten de Xiao Zhan yer alıyor. Böylece “The Untamed” oyuncusu AO3 tartışmasının ardından yılın başlarında biraz geri çekilmişti ama bu diziyle geri dönüyor. “Happy Community” kısa öyküsünde yer alacak ve eğer fragmanı yeterince yakından izlerseniz, iki dakikadan hemen sonra hızlı bir görüntüsünü görebilirsiniz.

Yayın Tarihi: 17 Eylül 2020 CCTV-1