Hit Tayvan Filmi “More Than Blue” Dizi Oluyor!

1603

Tayvan filmi “More Than Blue” 2018’in sonlarında gösterime girdi ve ardından Singapur, Malezya, Tayvan, Hong Kong ve Çin izleyicileriyle buluştu.

K (Jasper Liu) ve Cream (Ivy Chen) kişisel trajediler yaşadıktan sonra birbirlerine teselli buldular ve 13 yıl aynı evde yaşayıp birbirlerinin en iyi arkadaşı oldular. K kalıtsal ölümcül hastalığının her an geleceğinin farkında olarak duygularını Cream’e asla itiraf etmedi. Ölmeden önce, tek gerçek aşkı için birini bulmaya çalıştı.

Hong Kong, Malezya ve Singapur’daki 2018’in en yüksek hasılatlı Tayvan filmi olan film (2009 Kore romantizm filminin bir uyarlamasıdır) aynı zamanda Tayvan’da da 240 milyon NT$ (11.5 milyon $) ve Çin’de 950 milyon yuan (194.6 milyon $) kazandı.

Şimdi, “More Than Blue” öğrenci günlerinde K ve Cream’in hayatını ve dostluğunu keşfetmeyi konu alan 10 bölümlük bir dizi olacak. 7 temmuzda çekimlerine başlanacak olan dizide, filmdeki yan rollerin hayatları da işlenecek.

Dizinin oyuncuları açıklanmadı ancak orijinal yapımcılar Rita Chuang, Gavin Lin ve Hermes Lu, dizide çalışmak için tekrar bir araya gelecekler. Diziyi Pei-Ju Hsieh yönetecek. Chuang, “2018 filmi çok iyi karşılandığından, televizyon dizilerinin hem duygusal derinlik açısından hem orijinal filmlerin tonunu aşması, hem de hayranların ve yeni izleyicilerin kalplerini hareketlendirmesi son derece önemlidir.” dedi.

Lin, en büyük zorluğun, gerçek aşkın deneyimlerini tasvir etmek için daha dokunaklı temalara dokunurken öykünün duygusallığını korumak olduğunu da sözlerine ekledi.