Huang Xiaoming, Artık A-Sınıfı Bir Aktör Olduğunu Düşünmüyor

892

Huang Xiaoming, artık A-sınıfı bir aktör olduğunu düşünmüyor. Geçen yıl Huang Xiaoming’in yaptığı bir röportaj son zamanlarda yeniden ortaya çıktı ve internet kullanıcılarının bu konuda birçok düşüncesi var.

Röportaj videosunda Huang Xiaoming’e eğlence endüstrisindeki konumu ve durumu soruldu. Xiaoming yere baktı ve hangi statüye sahip olduğunu bile bilmediğini söyledi. Endüstrinin Xiaoming’i genellikle A-sınıfı veya “birinci sınıf aktör” olarak adlandırdığını duyduktan sonra, 42 yaşındaki aktör “Hatta birinci sınıftan düştüğümü bile hissediyorum. Artık o pozisyonda olmaya hak ettiğimi sanmıyorum.” dedi.

Birinci sınıf aktörlerin çoğunu diğerlerinden ayıran şeyin sağlam bir filmografiye sahip olmak olduğunu açıkladı. İyi bir proje çıkardığımdan bu yana “bir süre geçti” dedi. Xiaoming, sürekli başarılı olmaya çalımak yerine, zihnini rahatlatmayı ve hoşuna giden şeyi yapmaya odaklanmayı tercih ettiğini söyledi. Röportajı izleyen birçok internet kullanıcısı, Xiaoming’in röportaj sırasında açık bir şekilde kendine güvenmediğine dikkat çekti ve soruları tereddütle cevapladığını belirtti. Başka bir internet kullanıcısı, hâlâ Xiaoming’i birinci sınıf bir aktör olarak gördüğüne ve en son dizisi “Winter Begonia”yı izlemekten keyif aldığını belirtti.

Huang Xiaoming, 1999 yılında çıkış yaptı ve 2001 yılında destansı tarihi dizi “The Prince of Han Dynasty”da başrol olarak Han İmparatoru Wu’yu oynadıktan sonra şöhret kazandı. Dizi üç sezon sürdü. Çin eğlence endüstrisindeki en aranan genç yıldızlardan biri olan Xiaoming’in popülaritesi, “The Prince of Han Dynasty”ni takip eden yıllarda sağlamlaştı. 2006’da ciddi anlamda başarılı olan dizi “The Return of the Condor Heroes”de rol aldı. Onları takiben 2007’de “Shang Hai Bund”, 2008’de “Royal Tramp” ve 2010 filmi “Sacrifice” gibi pek çok yapımda rol aldı.