Huang Zitao’nun Sosyal Medya Hesaplarında “CHUANG 2020”den Xu Yiyang’ı Tanıtması Tepkiler Aldı

1679

“CHUANG 2020” finalinin 4 Temmuz 2020’de canlı yayınlanması planlanıyor. Bu, insanların en sevdikleri yarışmacıların bir kız grubunda çıkış yapabilmesi için onların ilk 7’ye girmeleri için oy vermeleri için son şans. Pek çok ünlü, Wang Yijin ve Liu Meng’i destekleyen Yang Mi veya Curley Gao’ya destek veren Zhang Yunlong gibi yarışmacılar için destek toplamaya başladı.

“CHUANG 2020” akıl hocalarından biri olan Huang Zitao, şirketi L.Tao Entertainment’ın anlaşmalı sanatçısı Xu Yiyang’ı destekliyor. Şovda veya sosyal medyada sürekli ona destek atıyor. 28 haziranda Huang Zitao, Instagram hesabından Xu Yiyang’ın resmini paylaştı. Bu paylaşıma Huang Zitao’yu kayırmakla suçlayan ve onu kişisel hesabında tanıttığı için diğer yarışmacılara haksızlık yaptığıyla ilgili yorumlar bırakıldı. Bu yorumların bazıları da Weibo hakkındaydı ve Huang Zitao ile Xu Yiyang arasında profesyonel bir ilişkiden daha fazlası olduğunu iddia edildi ve bu da Xu Yiyang’ın şovda tercih edilip kayırılmasına yol açtı denildi.

View this post on Instagram

徐艺洋 Yiyang Xu Fr.LTgang

A post shared by Z.TAO🔴黄子韬 (@hztttao) on

Bazı internet kullanıcıları, 24 mayıstan itibaren Huang Zitao’nun Xu Yiyang’ı şirketinden bir sanatçı olarak tanıttığı daha eski gönderileri de fark etti. Diğer kızlara haksızlık ettiğini ve onu çok tanıttığı için de benzer yorumlar bıraktılar.

Haksız olduğu için aldığı mesajların miktarından dolayı Huang Zitao, Xu Yiyang’ın şirketinin bir sanatçısı olduğunu açıklığa kavuşturmaya çalıştı. Ayrıca başka bir internet kullanıcısına nefret mesajlarını umursamadığını söyledi.

İnternet kullanıcıları haberlerde Huang Zitao ve Xu Yiyang’dan ilk kez bahsetmiyorlar. Geçen hafta internet kullanıcıları Xu Yiyang’ın “Miss Freak” performansında anime karakterine Huang Zitao’nun hayranlık gösterirken Xu Yiyang’a olan sevgisini itiraf ettiğini düşündüklerini belirtmişlerdi. L. Tao Entertainment, suçlamaları reddeden bir açıklama yaptı ve Huang Zitao’nun şirketin CEO’su olduğunu, Xu Yiyang’ın ise şirketinin bir sanatçısı olduğunu vurguladı. Ayrıntılı habere buradan ulaşabilirsiniz: Huang Zitao, “CHUANG 2020” Yarışmacısı Xu Yiyang’a Aşk İtirafında Bulunduğunu Reddetti

30 haziranda Huang Zitao’nun stüdyosu L. Tao Entertainment tarafından yasal bir bildiri yayınladı. Açıklamada, Huang Zitao ve Xu Yiyang arasındaki ilişkiyi oluşturan çoklu sosyal medya platformlarında birçok kötü niyetli yorum olduğu ifade edildi. Xu Yiyang’ın “CHUANG 2020”da Huang Zitao tarafından kayırıldığı ve ayrıcalık gördüğünü iddia eden yayınların olduğu belirtildi. Şirket bu yazılarda yer alan içeriğin yanlış ve sahte haberler olduğunu ifade etti. Ayrıca tüm bu hesaplardan, blog yazarlarından ve medya platformlarından bu yanıltıcı ve sahte yayınları silmelerini ve bu haberleri yaymayı ve yeniden yayınlamayı durdurmalarını istedi. Şirket, sanatçılarının haklarını ihlal eden içerik hakkında kanıt toplamaya devam edecek. Ayrıca sanatçılarının itibarını ihlal etmeye devam edenlere yasal işlem yapacaklar.