İnternet Kullanıcıları, Li Qin’in Bekâr Olmadığı Açıklamasını Yaptıktan Sonra, Li Qin ve Yang Yang’ın “Yeniden Bir Araya Geldiklerini” Düşünerek Heyecanlandı

664

27 eylülde Çinli aktris Li Qin’in 30. doğum günüydü. Hayranlarıyla kutlamak için canlı yayın yaptı. Canlı yayın sırasında Li Qin iki dilek diledi. İlk dileği, beâar olmadığına açıklık getirmekti. “Lütfen stüdyom uzun süredir bekâr olduğum ifadesini kaldırsın.” İkinci dilek şuydu: “Beni seven ve sevdiğim insanlar güvende ve sağlıklı olsun.”

Birçok internet kullanıcısı şok oldu ve Li Qin’in artık bekâr olmadığını düşündü. İnsanlar “ilişki yaşadığı kişi”nin kim olduğunu sorguladı ve Yang Yang olabileceğinden şüphelenmeye başladı. Peki Yang Yang ve Li Qin birbirleriyle nasıl ilişkilendirildi? 2010 yılında ikisi “The Dream of Red Mansions” dizisi ile çıkış yaptılar. O zamanlar Li Qin ve Yang Yang’ın çıktığı ve Li Qin’in Yang Yang’ın ilk aşkı olduğu söylentileri vardı, bu yüzden internet kullanıcıları “tekrar bir araya gelip gelmediklerinden” şüpheleniyorlardı. O zamanlar Weibo’da da birçok etkileşimleri vardı. Ancak, söylentilere asla değinmediler veya çıktıklarını kabul etmediler.

Ayrıca, birçok internet kullanıcısı Yang Yang ve Li Qin’in gönderileri arasında bazı benzerlikler buldu. Yang Yang’ın 29. doğum günü gönderisine “Küçük çocuk, doğum günün kutlu olsun.” yazdı. Li Qin bir keresinde Yang Yang için “Küçük çocuk, doğum günün kutlu olsun, her seferinde daha yükseğe uç.” diyerek benzer bir doğum günü dileği bırakmıştı.

İnternet kullanıcıları ayrıca Yang Yang’ın 23 eylüldeki Weibo gönderisinden ve Li Qin’in Oasis’ten 25 eylüldeki gönderisinde de benzer bir arka plan olduğunu fark etti. Hayranlar, her ikisinin de farklı günlerde ayrı projeler üzerinde çalışarak Dunhuang’da olduklarını söylediler.

Ancak, Lin Qin’in personeli canlı yayında şöyle açıkladı: “Qin Qin, stüdyonun açıklamayı kaldırabileceğini umuyordu. Bu harika bir dilek. Onu etkileyecek birini umut ediyordu. Ama daha bir partner bulamadı.” dedi. Li Qin ayrıca, “Bu konuya gerçekten özel bir şey değilmiş gibi bakmalısınız çünkü bir dahaki sefere daha da iyi sabitlenmiş bir gönderi olabileceğini düşünüyorum. Bunun benim için iyi bir dilek olduğunu umuyorum.” dedi. Bekâr ifadesi o zamandan beri Li Qin’in stüdyosu tarafından kaldırıldı.

Bu sadece bazı hayranlar ve internet kullanıcıları tarafından temenni edilmiş gibi görünüyor. Ancak, Li Qin’in hayranlarının çoğu da yakında birini bulabileceğini umuyor ve zaten 30 yaşında olduğu için ilişkisinin olmasında yanlış bir şey görmüyorlar.