IU, Hangi “Persona” Kısa Filminin Çekiminin Daha Eğlenceli Olduğunu Açıkladı

2226

IU, 5 nisanda KBS 2TV’nin “Entertainment Weekly” programında Netflix’in orijinal filmi olan “Persona” ile yaptığı ilk film yolculuğundan bahsetti.

Şarkıcı/aktris IU, Yoon Jong Shin ve yönetmenler Jeon Go Woon ve Im Pil Sung ile beraber röportaj verdi.

IU, “Bu projeye bu kadar ilgi olacağını bilmiyordum.” dedi. Ayrıca “ ‘Persona’nın yayınlanmasına az kala herkesin ilgi gösterdiğini görmek gerçekten heyecan verici.” dedi.

“Persona” dört kısa filmden oluşuyor ve aralarından özellikle eğlendiği bir film olup olmadığını sorulduğunda, “Sadece eğlenceye odaklanarak, yönetmen Jeon Go Woon’un ‘ Love Burn’ filmi olduğunu söylemeliyim. Gerçekten çekimleri çok eğlenceli geçti.” dedi.

Buna karşılık, korkutucu olduğunu düşündüğü hiçbir yönetmen yokmuş. Yönetmen Im Pil Sung şaka yaparak: “En korkutucu olan kişi IU idi”. dedi.

“Persona”dan sonra, IU çeşitli filmler için teklif almaya başladı ve ne tür bir rol denemek istediği sorulduğunda “Kendimi kapalı bir kutuya hapsetmek istemiyorum. Beni harekete geçirecek ve yeteneğimin de içinde olduğunu hissedebileceğim bir rol yapmak istiyorum.” dedi.

Filmlerin yapımcısı Yoon Jong Shin, “Daha önce Lee Ji Eun’dan (IU) görmediğiniz bir şeyi görebileceksiniz. Yönetmenler bile etkilendi. İzlemeye değer bir film olacak.” dedi.

Aslında 5 nisanda Netflix’te yayınlanması planlanan “Persona”, Kore’nin Goseong ve Sokcho’nun doğu yakası çevresinde meydana gelen orman yangınları sebebiyle ertelendi. Yangın 4 nisanda başladı, 5 nisanda ise Kore hükümeti, yüzlerce dönümün alevler içinde kalması ve o alanın yakınındaki insanların evlerini boşaltmasıyla beraber bu bölgelerde felaket olduğunu açıkladı.