Jackson Wang, Bu Yıl Güney Kore’de Çalışmaya Odaklanıyor

291

Güney Kore erkek grubu GOT7, yönetim şirketi JYP Entertainment ile bağlarını kopardığından beri, Jackson Wang ve diğer üyeler solo projeler peşinde koşuyorlar. Yakın tarihli bir haberde Jackson, son zamanlarda Çin’de müziği üzerinde çalıştığını ve Koreli yetenek ajansı Sublime ile anlaştıktan sonra planlarının neler olduğunu paylaştı.

Güney Kore’de Kariyerini Geliştirmeye Hevesli

BTOB’dan Peniel, KARD’dan BM ve Ladies Code’un lideri Ashley ile Dive Studios’un podcast programı “Get Real” programına katılan Jackson bir saat süren sohbet ile şimdiye kadarki en uzun sohbetlerden birini gerçekleştirdi.

Jackson, yeni ajansındaki çalışma kültürünü “arkadaş canlısı büyük bir aileden” biri olarak tanımladı. Sublime ile ocak ayında yeni anlaşma imzalamış olmasına rağmen, şimdiden birçok proje hayata geçirildi. Hem yerel hem de yurt dışı iş birlikleriyle bu yıl yayınlanacak 40 şarkıyla hayranları için aylık bir sürpriz vaat eden Jackson, “Bu yıl Kore’de çalışmayı düşünüyorum. Hem İngilizce hem de Çince albümler hazırlıyorum.” dedi.

23 yaşından beri solo albümler çıkarmasına rağmen, Jackson’ın JYP ile olan sözleşme şartları Kore’de solo şarkılarını tanıtmasını yasaklamıştı, bu yüzden şimdi pazara daha fazla girmeye hevesli.

Eski Günleri Anımsatıyor

Eski grup üyelerinin güncellemelerini paylaşan Jackson, JB ve Kim Yugyeom’un solo albümlerini hazırlarken BamBam’ın oyunculukla ilgilenebileceğini belirtti. Çoğu hayran, üyelerin yeniden bir araya gelmesini isterken, 26 yaşındaki idol “JYP’den ayrıldık, ancak hâlâ GOT7’ız.” dedi.

Jackson, hem yaşı hem de şirketteki deneyimi açısından kıdemli olduğu için “kardeş” olarak hitap ettiği Peniel ile JYP’de stajyer olarak çalıştığı dönemi de hatırlattı.

Kişisel planlarına gelince, Jackson, yaşlandıklarını fark ettiği anne ve babasını koruma içgüdüsünü uyarak ailesiyle birlikte yaşamak için Pekin’e taşınmak istiyor.