Jackson Wang’ın Ekibi ve Mark Tuan, GOT7’nin JYP ile Sözleşmelerini Yenilememesine Yanıt Verdi

368

Son zamanlarda bazı GOT7 üyelerinin 16 ocakta sözleşmeleri sona erdikten sonra JYP Entertainment ile olan sözleşmelerini yenilemeyeceklerine dair söylentiler vardı. Kendisinden JYP olarak da söz eden JYP Entertainment (JYPE) CEO’su Park Jin-young Instagram’da BamBam, Mark Tuan ve Jinyoung’u takip etmeyi bıraktığında söylentiler gerçekmiş gibi görünüyordu. Youngjae ve BamBam, sosyal medya hesaplarında JYP ile ilgili önceki gönderileri/tweetlerini de silmişti.

10 ocakta Kore haber ajansı Dispatch, GOT7’nin 7 üyesinin de JYPE ile olan sözleşmelerini yenilemeyeceğini bildirdi. Başta bir veya iki üyenin JYPE ile sözleşme yenilemeyle ilgilendiğini iddia ediyorlardı, ancak bu şartlar altında tüm grup şirketten ayrılmaya karar verdi.

Bu, Dispatch’in üyeler için söylentilere dayalı planlarla ilgili raporudur:

Jinyoung: Şirket değiştireceğinden bahsedilen ilk üye. Oyunculuk kariyerini geliştirmek için BH Entertainment ile özel bir sözleşme imzalamayı planlıyor.

Yugyeom: Jay Park’ın şirketi AOMG ile anlaşma imzaladığına dair söylentiler var. Jay Park, JYP grubu 2PM’nin eski bir üyesiydi.

Youngjae: Rain, Hani ve daha pek çok sanatçıya ev sahipliği yapan Sublime Artist Agency’den teklif aldı. O şu anda ajans ile görüşüyor.

JB: Hip hop plak şirketlerinden ve uluslararası plak şirketlerinden teklifler aldı ve solo faaliyetlerini destekleyebilecek bir şirketle anlaşmayı bekliyor.

Jackson Wang: Kendi şirketi TEAM WANG aracılığıyla küresel kariyer geliştirmeye odaklanıyor. Kore faaliyetleri bir ajans aracılığıyla yürütülecek.

BamBam: Memleketi Tayland ve Güney Kore’de aktif olmayı planlıyor. Oradaki faaliyetlerini yönetmesi için Güney Koreli şirketlerden teklifler aldı. Makeus Entertainment ile görüşmelerde.

Mark Tuan: ABD’ye dönmeyi ve Los Angeles’ta ailesiyle biraz vakit geçirmeyi planlıyor.

Mark Tuan ayrılık haberlerinin ardından bir tweet paylaştı: Geçtiğimiz 7 yıl hayatımın en güzel yılları oldu. Hiçbir şeyin sonu değil, sadece başlangıç. Yedimiz sonuna kadar size en iyi halimizi sunmaya devam edeceğiz. #GOT7FOREVER

Sina Entertainment, GOT7’nin JYPE’den ayrılmadığı haberleri üzerine Jackson Wang’ın ekibine de ulaştı. Jackson’ın ekibi “Wang Jia’er’in sözleşmesi TEAM WANG ile ve şirketine geri dönecek. Gelecekte küresel kariyerini geliştirmeye devam edecek.” dediler.

Mark Tuan ayrıca Weibo’da hakkında bir açıklama daha yaptı: “Tüm bu yıllar boyunca yanımda olan ve beni destekleyen herkese teşekkür ederim. Yepyeni bir yolculuk şimdi başlamak üzere. Gelecekte sizleri daha çok görmek dileğiyle. Sizi seviyorum ~ ”.

Daha sonra GOT7’dan Mark, Yugyeom, JB, Youngjae, BamBam ve Jinyoung, yedi üyenin aynı resmini Instagram’da # GOT7FOREVER” etiketiyle paylaştı.