Jackson Yee ve Lay Zhang, “We Are Young 2020” Yarışmacılarına Takılan İsme Tepki Gösterdi

1909

Youku, bu yıl bir erkek idol grubu hayatta kalma şovu yapan tek platform. Çok beklenen ikinci sezon “We Are Young 2020” 26 haziranda yayınlandı. Akıl hocası Lay Zhang ve özel “Gençlik Kaşifi” Jackson Yee ile tanıtılan program beklentileri karşıladı. Daha önce başka erkek idol hayatta kalma şovlarını izlediyseniz, “Idol Producer”, “Qing Chun You Ni,“ CHUANG 2019” ve hatta “All For One” gibi “We Young Young 2020”de oldukça tanıdık yüzler göreceksiniz.

Soldan sağa “Monster” grubu: : Su Er, Oscar, Li Xikan, Zuo Ye, Duan Xuyu “hui guo rou geçmişini” anlatıyor

Şovun tekrar eden teması, “iki kez pişirilmiş domuz eti” adı verilen bir Sichuan yemeği olan “hui guo rou” (回锅肉) hakkındaydı. İlk katıldıkları hayatta kalma şovlarında başarı elde edemeyen yarışmacılara atıfta bulunduğu ve daha sonra ikinci bir şans için başka bir şova katıldığı için bu adlandırma genellikle olumsuz olarak görülüyor. İnsanların “iki kez pişirilmiş domuz eti” olarak adlandırılmasının nedeni, domuzun “tavaya tekrar koyularak ve iki kez pişirilmesi” gerekmesidir. Bu isim hayatta kalma şovu yarışmacılarının benzer bir deneyimde olmalarından kullanılıyor.

İlk bölümde Li Xikan, Zuo Ye, Duan Xuyu, Su Er ve Oscar EXO’nun “Monster” parçasını seslendirdi. Oscar daha önce Cube stajyeriydi.

İlk bölümde, birçok yarışmacı “hui guo rou” olarak adlandırıldı. EXO’nun “Monster”ını söyleyen neredeyse tüm üyelerin hayatta kalma şovları konusunda daha önce deneyimleri vardı. Üyelerden biri olan Su Er gözyaşlarına boğuldu ve “İki yıl önce çıkış yaptım. Sadece bir sahnede yer aldım. Çıkış yaptıktan sonra grup dağıldı. Bir daha asla sahneye çıkmadım. Sonra “hui guo rou” olarak adlandırıldım.” dedi. Tiger Hu sözlerini duyduktan sonra biraz gözyaşı döktü.

Su Er, sahneye en son ne zaman çıktığını ve “hui guo rou” olarak adlandırıldığını açıklarken gözyaşlarını tutamadı.

Jacskon Yee “hui guo rou” hakkındaki düşüncelerinden bahsetmeye başladı: “ ‘hui gui rou’ terimini duymaya devam ediyorum. Bu terimin çok sinir bozucu olduğunu düşünüyorum. Bu sözleri söyleyen internet kullanıcıları bunu dalga geçen bir tonda söylüyor. Ama bence önce kendinize sorgulamalısınız. Düştüğünüzde tekrar tırmanmak için cesaretiniz var mı? Ayrıca, onlar (stajyerler) aynı değildir. Pek çok insan onları izlerken tekrar yukarı tırmanıyorlar. Herkesi çoğunlukla eğlendiriyor olsak da, onlar mutlu, şanslı. Ancak bu tür şakalar yapan herkes daha sonra gerçekten kendileri üzerinde düşünmelidir.” dedi.

Lay Zhang de sahne arkası röportajında “hui guo rou” hakkında konuşmuştu. Lay, “hui guo rou” nedir? Rou rou’dur (et ettir). Sığır eti sığır etidir, domuz eti domuz etidir. İnsanlar neden “hui guo rou” diyor? Birisi gösteriye katıldığında yeni bir başlangıç olur. “Hui gui rou” olduklarını söylemeyi bırakın. Peki ya ben? O zaman siz de bana “hui guo rou” diyebilirsiniz.” dedi.

Sonunda Su Er “karar verilecek bölgeye” gönderildi. Ancak Jackson Yee, güvenlik kartını kullanıp Su Er’in “giriş bölgesine” geçmesine izin verdi. Kartını Su Er’de kullanmayı seçtiğini, geçen yıl Su Er’in (苏尔) ismine çok benzeyen “Su Er” (玊 尔) adlı bir konseri olduğu için açıkladı. Jackson Yee, “Su Er”in (玊 尔) arkasındaki anlamın “kendinize odaklanmak” olduğunu açıkladı. “Dış dünyanın kendine özgü benliğini değiştirmesine izin verme.” dedi.