Jasper Liu ‘Twogether’dan Anılarını Paylaşıyor

799

Macera sizi bir araya getirebilir, Tayvanlı aktör ve müzisyen Jasper Liu ve Koreli aktör, şarkıcı ve gerçeklik şovlarının kıdemli isimi Lee Seung Gi’ye “Twogether” serisi çekimlerinde olan şeyde tam olarak buydu. İkili, altı Asya şehrine, Endonezya’daki Yogyakarta ve Bali’ye, Tayland’daki Bangkok ve Chiang Mai’ye ve Nepal’deki Pokhara ve Katmandu’ya gitti ve bu yerleri onları tavsiye eden hayranlara giderek görevlerini tamamladılar. Seri boyunca hem iş birliği yapıp hem de rekabetçi zorluklarla uğraşan aktörler, şimdi bazı olağanüstü maceraların anılarını paylaşıyor.

Liu, Asya’da, “More Than Blue” ve “Take Me to the Moon” gibi filmleri ve “Before We Get Married” ve “Triad Princess” gibi dizileri ile tanınıyor. “Asya’nın Yüzü” olarak bilinen Liu kamera karşısında utangaç değil ama ilk gerçeklik şovunda yer almanın farklı bir deneyim olduğunu söylüyor.

Liu, “Her şeyden önce, her zaman, her yerde, gerçek tarafınızı yakalamak istedikleri için sizi kaydeden kameralar var, tek çekim ya da yeniden kayıt yok. Çekimlerde ilk tepkileri yakalamak istiyorlar. Gerçeklik şovları için senaryo yok. Veya belki de yönetmenin ekibi senaryoyu aklında tutuyordur ve umarım onların peşinden gideriz. Yine de şovun çekimleri sırasında bundan sonra ne olacağına dair hiçbir fikrimiz yok, bu nedenle tepkilerimiz en doğrudan ve gerçek.” diyor.

Kameralar sadece ikiliyi günde 24 saat kayıt etmekle kalmadı, hem sıradan anlar hem de görünüşte imkânsız görevler gerçekleştirmek için mücadele ederken, Liu ve Lee dil engelini aşmak zorunda kaldılar. Her iki oyuncu da birbirlerinin dilinden biraz konuşabiliyor ancak iletişimleri genellikle İngilizce ifadelere ve jestlere dayanıyordu.

Liu, “Partnerim Seung Gi ve tüm yapım ekibi Koreli olmasına rağmen, birbirimizin dillerini öğrenmek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık.” dedi. “Yavaş yavaş iyi bir takım ruhu ve kimya geliştirdik. Hayranlarımızla evlerinde buluşmak için birbirimize özen gösterdik, tüm zorlukları üstlendik ve tüm görevleri tamamladık. Bunlar çok değerli ve eşsiz deneyimler.” dedi.

Hayranlarıyla tanışmak, Liu için seriyi yapmanın en sevdiği parçasıydı.

Jasper Liu, “Hayranlarımızla tanıştığımız anı seviyorum” dedi. “Beni film ve dizilerdeki çalışmalarımla tanıyorlar. Bu gösteri nedeniyle, onların kültürleri hakkında bilgi edinmeli ve yerel mutfaklarını denemeliyim. Hayranlarımızla bu şekilde etkileşim kurmak benim için çok etkileyici bir deneyim.” dedi.

Serinin yönetmeni Cho Hyo-jin de bu buluşmaları yapımın eğlenceli ve çok hareketli bir parçası olarak buldu. Cho, “Hayranlar Seung Gi ve Jasper’ı evlerinde karşılayacaklarını hiç bilmiyorlardı” dedi. “Yani, Seung-gi ve Jasper’dan etkilenen iki hayran onlarla tanıştıklarında çok duygulandılar.”

Aktör, manken ve müzisyen Jasper Liu’ya ‘Asya’nın Yüzü’ deniliyor. NETFLIX

Jasper Liu, Lee’nin filmlerine, dizilerine ve varyete şovlarına aşina olmasına rağmen, ikisi birlikte oynamayı kabul etmeden önce tanışmamıştı.

Liu, “Çekim başlamadan önce birbirimizi tanıyacağımızı düşündüm.” dedi. “Yine de Seul’e geldiğimde, birbirimizle tanışmak için birkaç görev yapmak zorunda olduğumuzu öğrendim. Çeşitli yerlere dizilmiş görevler vardı ve bunları gerçekleştirmek zorundaydık. Sonunda, ilk kez bir araya geldik. Nihayet tanıştığımızda birbirimize büyük sıcak kucaklama ile karşıladığımızda ikimiz de çok etkilendik. İlk tanışmamız çok özeldi.” dedi.

Cho, Lee’nin varyete şovu olan “Running Man”de çalışırken sezgisel becerilerini gözlemlemişti. Lee’nin deneyimi düşündü ile Liu’nun neşeli kişiliği iyi bir seçimdi.

Cho, “Jasper Asya’da çok ünlü bir aktör ancak “Twogether”den önce varyete şovlarla pek fazla deneyimi yoktu. Jasper ile ilk görüşme çok ciddi değildi ama onun hakkında çok iyi bir ilk izlenim edindim. Gülümsemesini çok çekici buldum, ki Seung-gi’ye benzediğini düşündüm. Jasper’ın varyete şovlarda deneyimsiz olduğunu ve bizimle öğrenmeye ve çalışmaya istekli olmasından da etkilendim.” dedi.

Cho, yolculukları devam ederken oyuncuların arkadaşlıklarının derinleşmesini izlemekten zevk alıyordu.

“Aynı dili konuşmuyorlar ve başlangıçta birbirlerinin etrafında garip davranıyorlardı ancak Seung-gi’nin dost enerjisi ve Jasper’ın adaptasyonu, yolculuk devam ederken onları gerçekten birbirine yaklaştırdı ve gösteri ilerledikçe birbirlerini nasıl daha iyi anladıklarını göreceksiniz.”

Seri boyunca seyahat ederken ikilinin yamaç paraşütü, zıpkınla balık avlama, balta atma ve dikey bir mağarayı keşfetme gibi zorlu görevleri vardı ve hedeflere ulaşmak için sürekli ve komik bir şekilde birbirlerine güvenmeyi öğredikleri etkinliklere katıldılar.

Liu, “”Twogether” beni hayalini kurduğum, ancak daha önce yapma şansım olmayan yerlere ve etkinliklere götürdü. Mesela Cennetin Işığı’nı görmemiz gereken Jomblang Mağarası gibi yerler ve yamaç paraşütü. “Twogether” ile yaptığım geziden dolayı bu eğlenceli deneyimden keyif aldım.” dedi.

“Twogether” çekimlerinden bu yana seyahatin doğası önemli ölçüde değişti.

Liu, artık pek çok kişi COVID-19 seyahat kısıtlamaları ile sınırladığından dolayı izleyicilerin şovdaki seyahatlerinden dolayı zevk almasını umuyor.

Liu “Ben bile şovu izlerken seyahatlerimizdeki anılara gittim. Bu da beni şovu tekrar tekrar izlemek istememi sağlıyor. İzleyiciler “Twogether” izleyerek farklı kültürler, mutfaklar, güzel manzaralar hakkında bilgi edinebilirler. Arkadaşlık dil engelinin ötesindedir. Umarım bu şov sayesinde seyirciler, iletmek istediğimiz eğlenceyi, kahkahaları ve sıcaklığı hissedebilirler.”

Japer Liu o kadar eğlendi ki, bir gün Lee ile ikinci sezonda bir araya gelmeyi umuyor. Bu arada, izleyiciler onu 2020’nin sonunda yayınlanması planlanan iki TV dizisinde “Twelve Legends” ve “Use For My Talent” de izleyebilirler.