Jasper Liu ve Guli Nazha “Twelve Legends”da Rüya Gibi Bir Çift Oldular

528

Yaklaşmakta olan fantastik Çin dizisi “Twelve Legends” fragmanının ve karakter fotoğraflarının yayınlanmasından sonra internette istikrarlı bir şekilde trend oluyor. Çekici oyuncular Jasper Liu ve Guli Nazha’nın başrollerini paylaştığı dizi, yıldızların görselleri ve birinci sınıf fantastik estetiği ile hayranlarını doğaüstü bir dünyaya taşırken şimdiden büyük bir beklenti yaratıyor. Oyuncular arasında Gu Jiacheng, Liu Chang, Chen Yusi, Yang Zhiying ve Zhou Junwei de yer alıyor.

Ni Luo’nun aynı adlı romanından uyarlanan “Twelve Legends”, Çin Cumhuriyet Dönemi’nde geçen tarihi, fantastik, romantik bir dizidir. Dizi, başarılı bir şekilde kadına dönüşen parlak bir gece incisi olan Ye Ming’e âşık olan bir kaya ruhu Jin Xing Jian’ın hikâyesini anlatıyor. Romantik ilişkileri, antik çağlardan cumhuriyet zamanlarına kadar binlerce yılı kapsayan zaman ve mekânı aşar. Bu süre zarfında, Xing Jiang her türden garip ve tuhaf iblisle karşılaşır ve bunların hepsi onların dokunaklı ve büyüleyici kişisel hikâyelerine dahil olur. Ancak çok geçmeden, kahraman olmanın ruh eşi Ye Ming’i geri almasını garanti etmeyeceğini anlar. Yine de, bunu yapmaya kararlıdır ve kendini feda etmek anlamına gelse bile elinden geleni yapacaktır.

Bu dizide Xing Jian’ı canlandıran Jasper’a izleyicilerin âşık olması sürpriz olmaz çünkü o, nazik ve parlak görünümüyle birçok kişinin kalbini kolayca kazanacaktır. Dahası, Jasper’ın karakteri, tek gerçek aşkı için tutkulu olan sadık ve sert kalpli bir adamdır. Özgür ruhlu kişiliğine rağmen, sayısız yaşam ve ölüm deneyimi onu güçlü ve dirençli kılmıştır. Bu yüzden görünüşte soğuk olsa da, Ye Ming için içinde sıcak bir ateş bulunmaktadır.

Nazha, güzel ve bağımsız ama biraz da eğlenceli bir iblis ruhu olan Ye Ming’i canlandıracak. Xing Jian onu 10 yıl boyunca hapsedip arkadaşının ölmesine neden olduktan sonra yaşamın ve özgürlüğün değerini anlar. Ancak, umutsuzca peşinde koştuğu özgürlüğün onu sadece uğursuz bir tuzağa düşürdüğünü bilmiyordur. Genellikle güzel ve çekici karakterleri canlandırdığı görülen Nazha, sadece güzelliğine sırtını yasladığı ve becerisi olmadığı için eleştirilmişti. Bu şekilde etiketlenmiş olmasına rağmen, egzotik güzelliği nedeniyle insanların onu izlemeye devam edeceği inkâr edilemez.

Fragmana aşağıdan göz atabilirsiniz: