Jooyoung, Red Velvet’den Wendy ile İş Birliği Yapmak İstiyor

527

Şarkıcı Jooyoung, son röportajında Red Velvet’den Wendy ile iş birliği yapma arzusunu dile getirdi!

Jooyoung yeni single’ı “Love Distance”ın yayınlanmasının ardından, neden bu kadar çok iş birliği yapabildiğine dair düşüncelerini belirttiği ve gelecekte birlikte çalışmak istediği sanatçılardan bahsettiği bir röportaj verdi.

3 temmuzda yayınlanan “Love Distance”da birisiyle tanıştıktan sonra sevgili olmadan önce hissedilen hoş duyguları ifade eden bir şarkı ve şarkıda Jooyoung’a Heize eşlik ediyor. Bu yılın ocak ayında Jooyoung, Urban Zakapa’dan Jo Hyun Ah ile “Door”da iş birliği yaptı ve geçmişte Hyolyn ve Bumkey de dahil olmak üzere birçok sanatçı ile çalıştı ve kendisine “İş Birliği Kralı” unvanı verildi.

Jooyoung, trend sanatçıların iş birliği taleplerini kolayca kabul etmelerinin nedeni olarak müziğe olan tutumunu gösterdi. “Her şeye iş olarak odaklanmak yerine tüm odağımı müziğe veriyorum. Diğer sanatçılardan da enerji alıyorum ve onlardan öğrenmeye her zaman hazırım. Onlara geliştiğimi göstermek istiyorum ve saygılarını da kazanmak istiyorum.” diye açıkladı.

Şarkıcı şöyle devam etti, “Ben beste yaparken daima en çok müzikal yönü hakkında düşünüyorum. Yalnızca ticari bir mal olarak müzik yapsaydım, bu kadar iyi insanlarla müzik yapabileceğimi sanmıyorum. Bence insanlar benim tutumuma çok değer veriyorlar. Öte yandan, bunu zor bulan insanlar da var, bu yüzden bence bu bir denge meselesi.” Jooyoung, yaratıcı sürece olan hevesini şöyle ifade etti: “Müzik yaptığımda hâlâ heyecanlanıyorum. Bence bu yüzden diğer sanatçılar bana yardım etmeye hazır.”

Gelecekte birlikte çalışmak istediği üç sanatçıyı seçmesi istendiğinde, Jooyoung, The Black Skirts, Hyukoh ve Red Velvet’den Wendy ismini verdi. Açıklamada Jooyoung, “Liseden beri, Black Skirts’ı gerçekten çok seviyorum. Geçmişte bir performans programına katıldım ve müziklerinin ne kadar ferahlatıcı olduğuna şaşırmıştım. Albümlerine çok zor işler koyduklarını da söyleyebilirim, bu yüzden onları dahiler olarak düşünüyorum.” dedi.

Jooyoung ayrıca Wendy ile çalışmak istediği hakkında daha fazla konuştu ve zaten ona uygun olacağını düşündüğü müziği hazırladığını açıkladı. “Kısa müziklerimi dinlemesine izin vererek başlamak istiyorum. Yakında bir teklif sunacağım.” dedi. “Bence onun için hazırladığım müziği duyarsa, benimle iş birliği yapmak isteyecek. Kesinlikle kendini dinlemekten alıkoymayacağı müzik.” dedi.

Jooyoung ayrıca Red Velvet hayranı olduğunu ve geçmişte şarkılarını coverladığını açıkladı. “Aslında SM Entertainment’ın müziğini çok seviyorum.” dedi. “SHINee’nin albümlerini gerçekten çok seviyorum ve son zamanlarda NCT’yi dinliyorum. Müzikleri gizemli. Bence sıradan dinleyicilere tanıdık gelmeyen unsurları alıp zevk alabilecekleri bir şeye dönüştürmeleri harika.”

Jooyoung ve Heize’in yeni şarkısı “Love Distance”ın müzik videosuna göz atın!