Jung Gun Joo, Jang Nara ile Çalışmaktan, “Oh My Baby”den ve Aşk Hakkındaki Fikirlerinden Bahsetti

1495

Jung Gun Joo, çok geç olmadan bir bebek sahibi olmak isteyen işkolik bir kariyer kadını olan Jang Ha Ri (Jang Nara) adlı bir kadının hikâyesini anlatan “Oh My Baby”de Choi Kang Eu Tteum rolünü oynadı. Anne olma hayalini gerçekleştirmek için evliliği atlamaya karar verdiğinde, üç erkek beklenmedik bir şekilde hayatına girer, bunlardan biri de Choi Kang Eu Tteum’dur.

İlk olarak, Jung Gun Joo “Oh My Baby”in sonu hakkında ne hissettiğini anlattı. “Kendimi üzgün hissettiğim bir dizi bu çünkü bitti. Setteki atmosfer gerçekten eğlenceliydi ve bence aktörler çok iyi anlaştı.” dedi.

Jung Gun Joo, 2019 MBC draması “Extraordinary You”daki rolünden sonra ilk kez popülerliğe yükselmişti. Oyuncu “Extraordinary You” ve “Oh My Baby” arasındaki farkları anlattı. “Önceki dizide akran olduğum aktörlerle çalıştıktan sonra, şimdi kıdemli oyuncularla çalışınca gerildiğim doğru. Ancak kıdemlilerim sette benimle çok ilgilendiler bu yüzden çabucak alışabildim.” dedi.

“Oh My Baby”de Jung Gun Joo’nun karakteri Choi Kang Eu Tteum, ebeveynlik dergisi “The Baby”de yeni bir çalışandı.

Jung Gun Joo “Eu Tteum, önyargıları veya peşin hükümleri olmayan bir karakter. Bence önyargılarla çevrili, kaybolan saf ve dürüst düşünceleri bu yüzden tasvir edebildim.” dedi Daha sonra bir kahkaha atarak “Sabırsız davranan, genç bir adam cazibesine sahip biri olduğunu söylemek istiyorum.” dedi

Jung Gun Joo, Choi Kang Eu Tteum’un öne çıkan bir karakter olarak büyümesi için karakterini olabildiğince masum olarak göstermeye çalıştığını söyledi. Jung Gun Joo daha sonra kendini, karakteriyle karşılaştırdı. “Dürüst olmak gerekirse, karakterim ile gerçek ben arasında pek bir benzerlik yok.” diye itiraf etti. “Özellikle Choi Kang Eu Tteum kadar patavatsız değilim. Ancak, Eu Tteum olarak beş ay yaşadıktan sonra, daha zeki olduğumu söyleyebilirim.” dedi.

Jung Gun Joo ayrıca “Oh My Baby” içindeki karakter ilişkilerini de yorumladı. Karakteri Choi Kang Eu Tteum, Jang Ha Ri’ye olan sevgisini itiraf edemedi ve Jang Ha Ri ve Han Yi Sang (Go Joon) çift olduklarında vazgeçmek zorunda kaldı. Jung Gun Joo, “Bu bir utançtı ama sorun yoktu çünkü Eu Tteum’un neden böyle davrandığını anlayabiliyorum.” dedi.

Daha sonra kendisine aşka Choi Kang Eu Tteum’un yaptığı gibi yaklaşıp yaklaşmadığı soruldu. Jung Gun Joo, “Gerçekte utangaç olma eğilimindeyim ve çok düşünürüm bu yüzden Jang Ha Ri’ye yaklaşacak olsaydım, Han Yi Sang’ın yaptığı gibi yapardım.” dedi.

Jung Gun Joo, Jang Nara ile çalışma deneyiminden de bahsetti. “Sette beni çok düşünürdü. Provalar sırasında sık sık benimle çalıştı ve ‘Bu şekilde yaparsak bu sahne daha eğlenceli olmaz mıydı?’ diyerek bana öğüt verdi. Ona çok minnettarım.”

Rol arkadaşları Go Joon ve Park Byung Eun hakkında da yorum yaptı. “İkisi de sette neşeli ve şaka yapabilecek türde kişiler. Onlar sayesinde rahatça performans gösterebildim.” dedi.

Jung Gun Joo, “Oh My Baby”de büyük konular olan evlilik ve çocuk bakımı hakkındaki düşüncelerini açıkladı. “Dürüst olmak gerekirse, henüz evlilik hakkında çok derin düşünmedim ama bu diziyi çektikten sonra ‘Evlilik gerçektir.’ sözünü anlayabildim. Buna rağmen, aşkın gücü ile gerçeklik duvarının üzerinden atlayabileceğinizi fark ettim.” dedi. Bir koca ve baba olacaksa, “sorumluluk” fikrinin kendisi için çok önemli olacağını da sözlerine ekledi.

Jung Gun Joo, izleyicilerin “Oh My Baby”den uzaklaşmasını umduğunu belirtti. “Bence bu dizi zor travmaları olan insanlara sevginin gücü ile bir şeylerin üstesinden gelebilecekleri umudunu verdi. Diziyi izledikten sonra bu insanların birazcık iyileşmelerinden daha fazla isteyemezdim.” diye konuştu.

Sonra, Jung Gun Joo, değerlendirdiği fırsatların ona hızla yaklaştığını nasıl hissettiğini söyledi. “Kendimi her zaman yavaşça daha güçlü kılarken uzun süredir oyuncu olmak istediğimi düşünüyorum.” diye ekledi.

Daha sonra oyunculuğa devam etmesini sağlayan şeyden bahsetti. “Çaylak bir oyuncu olarak ne istersem söyleyemem ama bence şu an motivasyonum eğlenceli.” Gelecekte oyunculuk yaparken eğlenme arzusunu dile getirdi.

Son olarak Jung Gun Joo, “Umarım gelecekte sevimli yanlarımı gösterebilirim. Filmlerden dizilere özgürce giderken, her türlü projeye iyi uyum sağlayabilecek bir oyuncu olmak istiyorum. Bu sefer karşılıksız aşk yaşadığım için, bir dahaki sefere âşık olan bir karakteri canlandırmayı denemek istiyorum.” dedi.