Kariyerine Çocuk Oyuncu Olarak Başlayan 5 Çinli Yıldız

2428

Çin dizilerinin uzun zamandır hayranıysanız, muhtemelen birçok çocuk aktörün ve aktrisin yetişkin karakterlerin gençlik hallerini oynayarak başrollere geçiş yapıp popüler yıldızlar hâline gelmesine tanık oldunuz. Birçok çocuk yıldızın sevimli görünümleri ve harika oyunculuk becerileri ile dikkatimizi çektiklerini ve gözümüzün önünde büyüdüklerini gördük. İşte başarılı yıldız olan eski çocuk oyuncu listemiz!

Yang Mi

Yang Mi, popüler film ve televizyon oyuncusu, pop şarkıcısı ve film yapımcısı olarak bilinir. Ayrıca prestijli Pekin Film Akademisi Oyunculuk Bölümü mezunudur. “Eternal Love”, “Swords of Legends”, “Chinese Paladin 3” dizilerindeki ve “Tiny Times” film serisindeki rolleri ile bilinmektedir.

Popüler yıldız ilk kez 4 yaşındayken, tarihi dizi “Tang Ming Huang”de genç Prenses Xian Ning’i canlandırarak eğlence sektörüne giriş yaptı. Ayrıca “King of Beggars” filminde Stephen Chow’un kızını oynayarak küçük bir rol aldı. O andan itibaren Yang Mi, eğlence sektöründe kariyerine bir reklam modeli olarak devam etti ve daha sonra büyüdüğünde oyunculuk yapmaya başladı.

Yang Zi

Muhtemelen aktris Yang Zi’yi “Ode to Joy”, “Ashes of Love” ve “Go Go Squid!”den bileceksiniz. Tıpkı Yang Mi gibi, bu eski çocuk yıldız da Pekinli ve Pekin Film Akademisi’nden mezun oldu. İlk oyunculuğunu 1999’da “Ru Ci Chu Shan” dizisinde yaptı. 2002 yılında Yang, Xiaozhuang Epic’te genç Donggo’yu canlandırdı.

Yang Zi, 2005 yılında sitcom “Home with Kids” oynadıktan sonra ön plana çıkmaya başladı. Gösteri Çin’de yayınlandığında bir numaraya ulaştı ve “Flying Apsaras Ödülleri” ve “Golden Eagle Ödülleri”nde Üstün Televizyon Dizisi Ödülü’nü kazandı. 2009’dan itibaren Yang Zi genç rollere geçti ve “Girl Rushes Forward” ve “Love Comes the Door” gibi çeşitli dizilerde rol aldı. Yang Zi’yi gelecek dizileri “The Oath of Love” ve “The Golden Hairpin”de izleyebilirsiniz. The Golden Hairpin ile ilgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Wu Lei

Bir sonraki eski çocuk yıldızımız “Ulusun Küçük Kardeşi” olarak bilinen Wu Lei. Wu Lei birçok popüler dizide rol aldı “Nirvana in Fire”, “Whirlwind Girl“, “The Legend of Qin”, “The Imperial Doctress”, “Tomb of the Sea” ve “Fights Break Sphere” bunlardan bazıları.

Wu Lei, 2002 yılında bir reklam modeli olarak eğlence sektörüne girdi ve sonraki iki yıl içinde 50’den fazla reklamda yer aldı. Oyunculukta çıkışını “The Legend and the Hero”da Nezha karakterini oynayarak yaptı. 2009 bilim kurgu dizisi “Home with Aliens”de oynadıktan sonra ön plana çıktı ve Flying Apsaras Ödülleri’nde Üstün Çocuk Oyuncu Ödülü’nü kazandı. Popüler genç yıldız şu anda Pekin Film Akademisi’nde eğitim görüyor ve ayrıca yeni e-spor dizisinde Luhan ile “Cross Fire”da başrol oynuyor. Cross Fire ile ilgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Guan Xiao Tong

Listemizde sırada, genellikle Çin’de “Ulusun Kızı” olarak anılan oyuncu Guan Xiao Tong yer alıyor. 90’ların Sonu Nesilinin Dört Dan Aktrisinden biri olarak kabul edilir. Ayrıca oyuncu bir aileden geliyor, babası aktör Guan Shao Zeng ve dedesi Guan Xue Zeng, Pekin Qinshu’nun kurucusudur.

2001 yılında Guan Xiao Tong, oyunculuk kariyerine polisiye dizisi “Yan Hai Chen Fu”da başladı. Çin ve Japonya’da büyük ilgi gören 2003 filmi “Nuan”daki rolüyle övgü aldı. Çocuk oyuncu olarak oynadığı diğer önemli filmler arasında “Promise”, “The Left Ear” ve “May December Love” dizisi yer alıyor. Genç yıldız, bu ayın başlarında Performans Bölümü altında Pekin Film Akademisi’nden mezun oldu ve şu anda modern dizi “Twenty Your Life On”da rol alıyor.

Zhang Yi Shan

Aktör Zhang Yi Shan en çok suç gerilim dizisi “Yu Zui” ve Kore dizisi “Kill Me, Heal Me (2015)”nin bir versiyonu olan “A Seven Face Man“deki rolleriyle tanınır. Tıpkı Wu Lei gibi, eğlence sektörüne 2000 yılında reklam filmlerinde yer alarak başladı. Aynı yıl 9 yaşında, “Little Soldier Zhang Ga” dizisinde ilk rolünü oynadı.

Zhang, Yang Zi ile birlikte “Home with Kids” adlı sitcom’da oynadıktan sonra popüler bir çocuk yıldızı oldu. Son derece popüler olan sitcom 4 sezon sürdü ve Zhang Yi Shan, yaramaz ve esprili bir baş belası Liu Xing’i canlandırmasıyla izleyicileri etkiledi. Tıpkı bu listedeki oyuncular gibi Zhang Yi Shan da Pekin Film Akademisi mezunu. Aktörü bir sonraki dizisi “The Deer and Cauldron”da izleyebilirsiniz.