Kim Demiş Asyalılar İngilizce Söyleyemez!

1335

Dünyayı KPOP’la kasıp kavursalar da bu onların sadece Korece şarkı söylerken devleştiklerini göstermez. İşte birkaç kanıt. Kim demiş Asyalılar İngilizcede iyi değildir diye?

Lunafly Yorumuyla, Ed Sheeran’ın “Thinking Out Loud”u:

Sam Carter ve Han Seung Yun’dan oluşan iki kişilik grup, eylülün 2012’de orijinal şarkıları How Nice Would It Be’yle ilk kez çıkış yaptı. O günden bu yana grubumuz iki albüm ve sayısız single yayınladı. Pek çok İngilizce ve İspanyolca cover de dâhil. Ed Sheeran’ın “Thinking Out Loud”unu yorumladıkları albümlerinin adıysa “X.”

TTS ve EXO’dan Usher’in ‘DJ Got Us Falling in Love Again’i:

Girls’ Generation’un alt grubu olan Girls’ Generation’un üç küçük hanımı Taeyeon, Tiffany ve Seohyun’dan meydana gelen TTS, EXO’dan Chanyeol, Luhan ve Sehun ile birlikte Usher’in ‘DJ Got Us Falling in Love Again’ini seslendirdi.

LC9’den, Nelly’nin ‘Just a Dream’ı:

Az tanınan beş üyeli grup 2013 yılında MaMa Beat’la müzik sahnesine çıkar. Grup, 2016 yılında dağılmış olsa dahi orijinal şarkıları ve coverleri – hele hele ‘Just a Dream’ coveri– hâlâ dilden dile dolaşmakta.

Jimin ve Jungkook’ca, Charlie Puth’la Selena Gomez düeti ‘We Don’t Talk Anymore’:

BTS’den Jimin ve Jungkook bu şarkıyı 2017’de yeniden seslendirdi. BTS ünlendi ve 2017 yılında American Music Awards (AMAs)’da sahneye çıkan ilk Kpop grubu oldular.  Ayrıca yine aynı yıl Justin Bieber ve Selena Gomez’den evvel AMAs’da “En Sosyal Sanatçı” ödülünü kucakladılar.

Zayn’ın ‘Pillowtalk’ Şarkıcını Bir De Henry’den Mi Dinlesek?

Super Junior-M’nin eski üyesi Henry Zayn’ın “Pillowtalk” şarkısını 2016 yılında söyledi. Videoda piyano çalıp şarkı söyleyen yakışıklı, naif ama güçlü vokal yeteneğini ne güzel de sergiliyor!

Calvin Harris’in ‘How Deep is Your Love’sini Jessica Jung’dan Dinleyelim:

Girls’ Generation’un eski üyesi Jessica Jung, 2016’da “With Love J”  albümünü yayınladı. Jung Şanghay’daki bir hayran buluşmasında Calvin Harris’in ‘How Deep is Your Love’ şarkısını epey bir farklı bir kareografi ve danslarla bezeyerek seslendirdi.

Maroon 5’in ‘She Will Be Loved’inin Day6’ca Yorumu:

Days6, JYP Entertainment tarafından 2015 senesinde kurulmuş bir gruptur. Üyeleri Jae, Sungjin, Young K, Wonpil ve Dowoon maaile 2016 yılında “She Will Be Loved “i seslendirdi.

Jazmine Sullivan’ın ‘Bust Your Windows’u Lee Hi Farkıyla

SBS yarışması K-pop Star’ın 1. sezonunda ünlenen Lee Hi. Yarışmadaki ününü Jazmine Sullivan’ın ‘Bust Your Windows’una borçludur. Yarışmanın sayesinde YG Entertainment’le anlaşır ve ilk single’si 1, 2, 3, 4’ü çıkartır.

 Rihanna Şarkısı ‘Diamonds’, Jessi ve Hyolyn Sesiyle Dinlenmeli

2017 ağustosunda You Hee-yeol’un Sketchbook sovu için solo sanatçılar Jessi ve Hyolyn, Rihanna Şarkısı ‘Diamonds’ birlikte seslendirdi.  Jessi’nin güçlü sesiyle Hyolyn’in vokal çeşitliliği ikisinin de parlamasını sağladı.

Mamamoo ve Bumkey Düetiyle John Legend’in ‘All of Me’ Parçası:

Kız KPOP grubu Mamamoo, 2014 senesinde “Mr. Ambiguous” parçasıyla müzik serüvenine başladı. Ve kızlar retro, jazz, and R&B tarzları ve güçlü vokalleriyle ünlendi. John Legend’in “All of Me” coverinde Bumkey’le birlikte çalıştılar. Grup üyesi Moonbyul’in rapı ise covere essiz bir cilve kattı doğrusu.

EDİTÖR BONUSU: 

Bence en en iyi coverdir. 🙂 Renkler ve zevkler tartışmaz değil mi?